Témakörök

Wireless hírek, Újdonságok - 46.hét

0 0
2016.12.04. 00:00

Termékfrissítések elsőkézből

Az elmúlt hetekben több nagyszabású termékbejelentés látott napvilágot. Ezek döntő többsége először az amerikai WISPAPALOOZA-n debütált Las Vegasban. Többek közt olvashattunk az RF elements új antennamegoldásairól  valamint az Ubiquiti Networks optikai kiegészítőiről  illetve  az új UniFi  AC Mesh szériáról.  Most pedig eljött az ideje, hogy az ezidő alatt bejelentett kisebb-nagyobb módosításokat és frissítéseket is publikáljuk.

UBNTArticleHeader

Először egy már korábbról ismert switch család új tagjaival találkozhatunk. A 24 illetve 48 portos UniFi switch tökéletes választásnak bizonyul azok számára akiknek fontos a magas switching teljesítmény és a könnyű menedzselhetőség, DE nincs szükségük PoE-n keresztüli megtáplálásra. Ez az a funkció amely leginknább megkülönbözteti a fent taglalt két verziót a korábban már oly sokat reklámozott PoE-s megfelelőitől.


A részletesebb ismertetőt kezdjük a  kisebbik változattal melyet összességében 24 db gigabites RJ-45-ös porttal és 2db SFP csatlakozással vérteztek fel. Emellé pedig kapunk egy serial portot is az UniFi swtich hátoldalán. A külcsíny után pedig következzen a belbecs. Az US-24 switching capacity értéke 52Gbps és emellé társul a 38.69-es Mpps-es Forwarding rate és 26 Gbps- os Non-Blocking Throughput.


us_24_750


Azoknak se kell aggódniuk akiknek ezen értékek nem elegendőek hiszen a nagyobb teljesítménnyel és portszámmal felruházot US-48 pont az Ő igényeiket igyekszik kielégíteni. A 48 darab gigabites LAN csatlakozás mellé két darab SFP és szintén két darab SFP+ portot is kapunk. Ezek függvényében a következő értékek sajtolhatók ki maximálisan switchünkből:


• Non-Blocking Throughput: 70 Gbps
• Switching Capacity: 140 Gbps
• Forwarding Rate: 104.16 Mpps


us_48_75


A különböző modellek egyszerűbb összehasonlításának kedvéért nézzük meg táblázatos elrendezésben a különböző UniFi switchek tulajdonságait:

unifi_switch_com_750



MikrotikArticleHeader


A tengerentúl után térjünk vissza Európába. A MikroTik háza táján is történtek apróbb változtatások illetve átalakulások. A legnagyobb ráncfelvarráson a CCR1009-es verziószámú széria esett át. E modell első variánsai három évvel ezelőtt kerültek bemutatásra a nagyérdemű előtt és azóta figyelve a felhasználói szokásokat döntöttek úgy a mérnökök, hogy igyekeznek még jobban a jelen kor igényeinek megfelelően átalakítani a CCR1009-est.

ccr1009_7g_1c_PC_750

ccr1009_7g_1c_1s_PC_750

- Az első módosítás, hogy kikerült a switch chip aminek eredményeképp már nem kell számolni a korábbi 1Gbites limitációval. A módosítás által immár közvetlen a kapcsolat a CPU-val amelynek teljesíménye szabhat csak határt az áteresztett adatmennyiségnek.


- Felhuházták egy kombó porttal aminek segítségével egyel több lehetőség adódik arra, hogy a rezes csatlakoztatáson kívül akár egy újabb SFP-ve lgazdagítsuk CCR-ünket.


- 100 Mbps-os SFP támogatás. Általa megszületett a MikroTik első olyan optikai csatlakoztatása ami már támogatja a 100BASE-LX/100BASE-SX/100BASE-BX-es optikai modulokat. a standard 1.25G-sek mellett természetesen.

- A CCR1009-8G-1S-1S+t pedig ezeken felül még redundáns táppal is gazdagították.

ccr1009_7g_1c_1splus_750

A fent taglalt fejlesztéseknek köszönhetően számottevő teljesítménynövekedéssel számolhatunk.

Ezek után nem meglepő, hogy a régebbi verziók teljes mértékben kivezetésre kerülnek és a jövőben már csak a módosított típusok lesznek elérhetőek a gyártó kínálatában.

Az egyik legfontosabb információ pedig az, hogy az ár változatlan maradt mindhárom típus esetén.


ccr1009_cikkszamvalt


A MikroTik nemigen adott a külsőségekre és a jól bevállt minimalista megoldások után először a hAP lite külsejének átalakításával próbált egy olyan külsőt adni eszközének ami már az otthoni asztalokon is megtűrt maradhat. Ennek ellenére úgy tűnt, hogy a megszokás diadalmaskodott hiszen 2016 februárjától újra elérhetővé tette a klasszikus fekvő házzal rendelkező változatot.


Úgy tűnik ismét mertek nagyot álmodni hiszen a hAP ac kistestvérét a hAP ac lite-ot teljesen új ruhába öltöztették. A hAP lite-nál bemutatott alap ötlet nem változott, azonban mind színvilágban mind külső tekintetében erőteljes változás tapasztalható. Hardveresen viszont teljes mértékben megegyezik a két modell. A jövőben így lehetőségünk nyílik arra, hogy kiválasszuk a számunkra szimpatikusabb külsővel rendelkező variánst.
hAP_ac_lite_new_design_750

Végezetül pedig egy termékkivezetést is be kell jelentenünk. Az RB411-es karrierje a végéhez ért és a továbbiakban nem kerül  gyártószalagra. Helyettesítőként pedig az RB411L-t illetve az RB411U-t ajánlja a gyártó.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.