A dobozt kibontva a szokásos MikroTik alapcsomag fogad minket, megtalálható benne maga az eszköz, az álmennyezeti rögzítéshez használható konzol, PoE tápfeladó, valamint a szükséges tápegység.
Méretét tekintve változás nem történt, a korábbi cAP ax XL-nél egy kicsit nagyobb hardvert tarthatunk a kezünkben. A gyártó által közzétett blokk diagrammon, valamint az adatlapon is látszik, hogy a cAP LTE12 ax-ban is egy Qualcomm IPQ-6010-es SoC teljesít szolgálatot. CPU tekintetében egy 4 magos 64bit-es ARM ( auto (864 - 1800) MHz) processzorral, 1GB RAM-mal és 128MB NAND tárhellyel kalkulálhatunk.
Megtáplálása lehetséges DC jack (18-57 V) csatlakozón, valamint 802.3af/at PoE-n keresztül. Emellett az Ether2-es porton passzív PoE továbbításra is képes így akár egy kamerát vagy másik AP-t is ráaggathatunk. Ezek mellett még találunk reset gombot, 2db Gbit-es rezes LAN portot, és egy microSIM foglalatot az eszköz belső részén.

A korábbi cAP modelleknél is megszokott WPS/Mode gomb itt is a „tányér” közepén kapott helyet.
WiFi-s adottságokat tekintve mind 2,4-en mind pedig 5GHz-en 2x2-es Wi-Fi vel kalkulálhatunk és 2,4-en is támogatott az ax-es szabvány. Így elméleti maximuma 2,4 GHz-en 574 Mbit/s míg 5GHz-en 1200 Mbit/s. Antenna nyereség szempontjából sincs szégyenkezni valója az AP-nak hisz 2,4-en 6 dBi míg 5 GHz-en 5,5 dBi áll rendelkezésre.

Az LTE12-es modem már támogatja a Carrier Aggregation-t melynek segítségével még nagyobb sávszélesség érhető el. Általánosságban elmondható, hogy 50Mbit/s-os sebesség reális elvárás legtöbb esetben, de optimális körülmények között, kihasználva a CA-t akár 150Mbit/-s-os adatátvitel is megvalósítható. Mivel a modem az eszközben található és külső antenna csatlakoztatására nincs lehetőség így mindenképpen érdemes a felhelyezés előtt meggyőződni arról, hogy az LTE rádió zavartatása ne legyen magas például egy vasbeton födémszerkezet okán.