A dobozt kibontva rögtön egy örömteli dolog fogad minket, miszerint, a QSG már magyar nyelven is elérhető. A tápegységet tartalmazza a csomag azonban a tápkábelt nem, ezt mindenkinek saját magának kell pótolnia. Valószínűsíthetően ezt annak érdekében lépte meg a gyártó, hogy ne kelljen adott ország szabványaihoz igazodó típusokat gyártania, csomagolnia és készleteznie. Az előlapon a visszajelző világítás számával visszafogott volt a Cambium hisz 1db Cloud, valamint 1db SYS LED-et találhatunk rajta.
A Cloud LED-ből rögtön következtethetünk arra, hogy az NSE 3000 a cnMaestro-ból azon belül is annak kiterjesztett fizetős verziójából a cnMaestro X-ből fog építkezni. Egyelőre a Trial cloud-ba szükséges beregisztrálni melynek oka az, hogy jelenleg is gőzerővel dolgozik a Cambium az NSE 3000-es szoftverének tökéletesítésén.
Fontos infó azonban, hogy az NSE 3000 egyáltalán nem használható a cnMaestro Essential megoldással, kizárólag a bővített és teljes funkcionalitást kínáló X-el.
Amint az interfészekre tekintünk rögtön látjuk, hogy az oly sokszor hiányolt dual WAN lehetőség itt már adott. Méghozzá 2db Gbites RJ-45 vagy SFP csatlakozással. Emellett 4db szintén Gbites LAN port, 1 konzol, valamint két USB aljzat is rendelkezésünkre áll.
Az NSE 3000 maximum fogyasztása a gyártói adatlap alapján 22.8W megtáplálása a már fent említett 40W DC tápegységgel lehetséges. PoE IN támogatottság e modellben nincs, de nem lepődnénk meg ha később egy alverzió akár már ezt a funkciót is magáénak tudhatná.
A Kensington lock mellett található egy csavarral rögzített fedlap. Szétszedés közbe arra gondoltunk, hogy lehet egy jövőben alkalmazandó SIM foglalat nyomaira bukkanunk. Azonban egyelőre a burkolaton található kialakításon kívül semmit nem találni az nyák-ra rögzítve se.
Az áteresztőképességet nézve a gyártói ajánlás alapján olyan hálózatba érdemes beépíteni az NSE 3000-et, ahol maximum 300 eszköz kiszolgálására lesz szükség.
Az Mbps adatokról beszéljen a tech spec inkább:
Az elvárható router tűzfal képességeken (RADIUS, DHCP, DNS, VPN, DPI, L2TP-IPSec, IKEv2-EAP) felül IDS/IPS képességekkel is rendelkezik a router. Ezen felül Snort előfizetés is kezelhető benne.
Kíváncsian várjuk a pillanatot amikor a szoftvert is felkészítik arra, hogy élesben bevethető legyen. A mostani tesztek alapján abszolút pozitívan tekintünk e termékcsalád jövőjére.