Témakörök

Újdonságok, Hírek - 28. hét

0 0
2016.05.17. 00:00

Bőven van miről beszámolni, 802.11ac támogatás a MikroTik, Ubiquiti termékeiben, és az RF Elements rég várt termékei

MikrotikArticleHeader
SXTA MikroTik beváltotta a februári MUM alkalmával tett titkos igéretét, idén elhozta a 802.11ac támogatást! Múlt héten a 6.16-os RouterOS-sel megérkezett az új WiFi szabványt támogató szoftver, ezen a héten már hardveres vonatkozásról is beszámolhatunk. Két bázis és egy kliens megoldásról rántjuk most le a leplet.

Az RBSXTG-5HPacD az ismert SXT csomagolásban érkezik, QCA9557 720MHz-es CPU-val, 128MB RAM-mal, 1,3W-os rádiós és GBit ethernet interfésszel. A 20 és 40MHz-es raszterméret mellett már 80MHz-et is beállíthatunk, így a gyártó szerint elérhetjük az igen impozáns 540Mbit-es adatátviteli értéket (866Mbit datarate mellett).

WLE600V5_23Az RBSXTG-5HPacD-SA az integrált antennától eltekintve mindenben megegyezik a fentiekben leírtakkal. Míg az előbbi 16dBi-es panel antennával jön, az utóbbi 13dBi-s 90 fokos szektorral. Mindkét SXT-t raktárról szállítja a gyártó! Az AccessPointnál 20.000 és 21.500 Ft körüli nettó áron, két héten belül elérhető is lesz!

A BaseBox megfelelője is megjelenik rövidesen (3-4 héten belül) ac-s hardverrel, NetBox néven (RB911G-5HPacD). Lényeges hardveres paramétereiben ez is megegyezik az ac-s SXT-kkel, a különbség a 2db RPSMA csatlakozóval ellátott kültéri házra korlátozódik.

Ide vonatkozó hír, hogy jövő héttől készletről kínáljuk a Compex MikroTik kompatibilis WLE600V5-23-as, 802.11ac szabványt támogató, mini PCI express foglalatba illeszkedő, dual chain-es, MMCX csatlakozós rádiós kártyáját is! Szeretnénk felhívni mindenki figyelmét, hogy a kártya fizikai kialakítása miatt nem minden MikroTik board tudja fogadni a szokásosnál szélesebb kártyát!


UBNTArticleHeader
Rocket5ACA Ubiquiti sem tétlenkedik, teljesen megújult (bár igen lassan működő) weboldalán rengeteg új terméket kommunikál. Új Rocket, régi-új PowerBeam, új antennák, EdgeSwitch, sőt, még új mFi termék is előkerültek. Lássuk szép sorjában.

A RocketM5ac-Lite név önmagában beszédes, minden bizonnyal később jön egy "nem lite" vagy Pro verzió, remélhetőleg fém házban. Nincs kész a termék, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy még adatlap sem érhető el hozzá, csak egy Quick Start Guide. Az Ubiquiti egyenlőre csak pont-pont felhasználást említ, multi-pont-ot csak későbbre igér, egy firmware frissítéssel.

A PowerBeam termékcsaládot böngészve nem meglepő módon kérdések merülhetnek fel bennünk. Nem ismerősek ezek a parabolával szerelt termékek? De... egy kivételével teljesen megegyeznek az év elején NanoBeam néven bejelentettekkel. A NanoBeam névvel ezen túl csak a panel antennás, 5GHz-es 16 és 19dBi-s integrált eszközöket illethetjük. Az egyetlen újdonság a 27dBi-s 50cm-es parabolába integrált PowerBeamM5ac, melyhez elérhető adatlap is, melyből megtudhatjuk, hogy multi-pontról szintén szó sem lehet egyenlőre, a maximum 40MHz-es raszter segítségével pedig 450Mbit átvitelt realizálhatunk az igéret szerint. Processzor tekintetében az ismert 560MHz-est (Atheros MIPS 74Kc) kapjuk, RAM-ból viszont duplázták az n-es Power/NanoBeam-ekhez kapcsolt mennyiséget, így 128MB áll rendelkezésre.

PowerBeam5ACAz új ac szabvány jobb minőségű, jobb mutatószámokkal megáldott antennákat is igényel. Az AirMaxAC szektorokról egyenlőre csak annyit lehet tudni, hogy a Titanium-hoz hasonlatos fém kialakítással fognak rendelkezni, viszont külön 60 és 45 fokos változatok lesznek, 20 és 21dBi nyereséggel. A RocketDishAC-hez legalább már egy Quick Start Guide letölthető (adatlap nem). A korábbi azonos méretű RocketDish-hez képest egy decibelles nyereség többletű, gyárilag radommal felszerelt antenna további előnyeiről viszont egyenlőre nem tudni semmit.

Teljesen új termékvonalként mutatkozik be az EdgeSwitch! Röviden összefoglalva 24+2 és 48+4 portos Layer2 funkcionalitású rackbe illeszthető Gigabites PoE switchekről van szó. A 24 Gigabit RJ45 portos kiegészül 2db SFP aljzattal, mely 250W és 500W verzióban rendelhető. A másik, a 48 Gigabit rezes portos, melyet kiegészít 2db SFP-t, továbbá 2db SFP+ aljzat is. Ezt 500W és 750W-os maximum kimeneti teljesítménnyel választhatjuk. Minden EdgeSwitch passzív 24V-al, vagy IEEE 802.3af/at szabvány szerint tudja megtáplálni a rá csatlakoztatott berendezéseket.

EdgeSwitch

Az mFi termékcsaládot is kiegészítették két új taggal. Falba süllyeszhető dimmer kapcsolóval és szintén falba süllyeszthető konnektorral bővíthetjük mFi rendszerünket.
RFelementsArticleHeader
Az RF Elements is sorra jelenteti meg az új fejlesztéseit, és ezekhez szokásosan videókat is kozzé tesz YouTube csatornáján.

Egy régóta várt termék vált elérhetővé, a fém hátlappal, és RF45-ös tömszelencével kiegészített MikroTik boardokat fogadó StatonBoxXL Carrier Class! A 2,4GHz-es antennával szerelt 14dBi nyereséggel, míg az 5GHz-es 19dBi nyereséggel kecsegtet. Minden 41x és 91x tipusú RouterBoard elegendő helyet kaphat az antennában. Az AccessPoint kínálatában is fel fog tűnni rövidesen, a következő szállítmány már tartalmazni fogja.





Raktárról kínáljuk a StationBox S Carrier Class fém kültéri házat is, ehhez a termékhez is készült két bemutató videó:





Szintén a következő szállítmánnyal érkezik két ePMP-s kiegészítő, a Cambium Networks GPS szinkronizált rendszeréhez. A NanoBracket ePMP-s változata, valamint egy egyszeű kis kegészítő, az EasyBracket for ePMP, melynek a segítségével Ubiquiti AirMax szektor antennákra, vagy  RocketDishre illeszthetjük az ePMP gigabites bázis vagy 100Mbit-es LAN-nal szerelt kliens változatait.

NB_ePMP








Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.