Témakörök

Tinycontrol újdonságok

0 0
2016.09.24. 00:00

Új IP alapú megoldások

tinyheader

  A távoli hozzáférést biztosító felügyeleti eszközök nagy karriert futottak be, hiszen rámutattak arra, hogy a folyamatos kontroll mellett lehetőségünk van időben értesüli az adott hibákról, illetve zavarokról, melyeket hálózatunkban észlelünk. Talán a legnagyobb szükség a tápok megfigyelésénél szükséges, hiszen a legtöbb meghibásodás egy esetleges feszültség ingadozás vagy tápellátási probléma okán keletkezik aktív eszközeinkben.

A LAN CONTROLLER v3 a korábban ismertetett teljes mértékben testre szabható és paraméterezhető v2-es mikrovezérlő kissé felújított változta. A 32 bites processzor, illetve a flash memória bővítése után még nagyobb teljesítményt sajtolhatunk ki kontrollerünkből. A mindennapos használat során hasznunkra válhat a tápfeszültség és a hőmérséklet folyamatos monitorozásában, vagy esetleg különböző reléket rákötve akár egy alap biztonsági rendszert is kialakíthatunk általa. Természetesen a kreatív lelkületű felhasználók szinte bármilyen feladatot elvégeztethetnek vele.
lancontrollerv3
Szintén egy továbbfejlesztés eredményeként jött létre az új Gigabites portokkal felvértezett menedzselhető PoE Injektor, amelynek 5 portja LAN CONTROLLER-en keresztül vezérelhető. Az 5 db Gigabites LAN passzív PoE funkicóval rendelkezik. Portonként 1,5 A áll rendelkezésünkre, összességében pedig 7A leadásra képes.

Elérhetőség: 2016 április.

injector

A menedzselhető berendezések vizén tovább evezve találkozhatunk a 10G1S cikkszámú PoE switchel, amely már egy SFP portal is büszkélkedhet. Az alapvető paraméterek listáját böngészve megtudhatjuk, hogy 9 db gigabites port passzív PoE-val van felszerelve. Egy amper leadására képes portonként. Két betáp gondoskodik arról, hogy azonos switchen belül két csoportra osztva különböző feszültségekkel tápláljuk meg a rákapcsolt eszközöket.

Elérhetőség: 2016 április.

poe_switch_1

Végezetül pedig egy menedzselhető DIN sínre szerelhető redundáns UPS megoldást mutatunk be. A 24 V-os DC bemenet után két kimenetet láthatunk, amelyek 24V/0,5A, illetve 48V/2,5A leadására képesek. A beépített akkumulátor töltésnek köszönhetően pedig redundánsan is működtethetjük berendezésünket, így áramszünet esetén sem kell kimaradással számolnunk. Ráadásul az UPS csupán egy darab 12V-os akkumulátor segítségével képes ezt elvégezni.

Elérhetőség: 2016 május.
ups

A hamarosan megjelenő új firmware pedig egy teljesen átalakított és letisztult webfelületet hordoz magában amely teljes mértékben testreszabható valamint egyéni jogosultságokkal felruházható. Jó hír a magyarországi felhasználóknak, hogy a jövőben megjelenő FW után már magyar nyelven is elérhetővé válik a kezelőfelület, amely fordításában az AccessPoint Kft segíti a gyártót.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.