Simper a forradalmi RF Elements újdonság!
2016.06.18. 00:00
Az új 5GHz-es csőtápvonalas megoldás bemutatására partnernapot is szervezünk Budapesten
Hangzatos szlogent választottak az RF Elements-es srácok az új termékvonaluk bemutatására. Simply Perfect Radio, azaz egyszerűen tökéletes rádió. A kijelentést több aspektusból vizsgálva is alá támasztják. Felhozzák a jel veszteség minimalizálást, amit a licenszelt rádiókból ismert csőtápvonalas megoldással érték el. A skálázhatóságot, amivel a platformhoz csatlakoztatható temérdek antennára utalnak. Fontos tényező a szoftver függetlenség is, házon belül kínálnak MikroTik rádiós megoldást, és a Simper termékcsalád kapcsolható meglévő Ubiquiti vagy az új ePMP rendszerekhez is. Továbbá a fentieket kiegészítendő, egyszerű felépítést, könnyű installálást és alacsony bekerülési költséget is ígér az újdonság.
Vessünk egy pillantást a TwistPort konnektorra! Nagyszerűsége az egyszerűségében gyökeredzik. Egy bajonett zár szerű rögzítési megoldással elérték azt, hogy telepítéskor mindössze egy kézre legyen szükségünk. Először magát az aktív eszközt rejtő modult rácsavarjuk a csőtápra, majd egy kézi csavarral rögzítjük azt. Jelen pillanatban három MikroTik alaplappal szerelt Simper rádiót szállít az RF Elements. Ezek nem a sztenderd RouterBOARD-okat tartalmazzák, hanem a sláger SXT család egyes tagjainak alaplapjait, ami a szlovák cég mélyebb MikroTik-es kapcsolatára utal. Az SXT Lite5 elektronikája került a kliensbe, a HGr2-é pedig a bázisnak szánt eszközbe. Van egy harmadik opció is, minden bizonnyal pont-pont felhasználásra, ebben új ac-s rádió dolgozik, MikroTik értők már kitalálhatták, a termékben az RBSXTG-5HPacD PCB-je lapul.
Az antennák is figyelemre méltóak! A szimmetrikus szektor, amely igen apró fizikai kiterjedése ellenére is magas nyereséggel bír. Mindössze 1/5 méretűek mint a klasszikus kialakítású szektor antennák, ennek ellenére sokkal hatékonyabbak azoknál. A Symmetrical Sector megnevezés arra utal, hogy az antenna által kibocsájtott jel terjedése nem a megszokott formájú térben történik. A lenti ábra jól szemlélteti a jelenséget. Ennek elsődleges előnye az úgy nevezett "null zóna", azaz a szektor előtt lévő de le nem fedett tér szignifikáns csökkenésében mutatkozik meg. 5GHz-re 7 féle Simper szektor létezik, (30°/18dB, 40°/16dB, 50°/14dB, 60°/13dB, 70°/12dB, 80°/11dB, 90°/10dB) ez azoknak is kedvez akik kis területet kevés, vagy nagy területet sok cella segítségével akarnak lefedni. Az bizton kijelenthető, hogy kiemelkedően jó előre-hátra aránnyal rendelkezik mindegyik antenna!
Mint a szektor antennák, úgy a kliens antennák is tölcsér kialakításúak. Ennek több előnye van. A melléknyalábok sokkal kisebbek a tölcsér antennáknál, azaz hatékonyabbak, vagyis a jel irányítottabb. Ezen felül igen alacsony veszteséggel jár az alkalmazásuk, ami a csőtápvonali kialakítással tovább fokozza eredményességüket. Az antennák elején látható körkörösen elhelyezkedő hornyok segítségével pedig kifejezetten jól védettek a nyílásszögön kívülről érkező, zavaró jelek ellen, mivel ezek itt csapdába esnek, így nem tudnak a rádióba jutni. A pont-pont összeköttetések kivitelezésére pedig a családban megtalálható 38cm-es (24dB) és 52cm-es (27dB) UltraDish parabola antennák adnak jó alapot, melyek szintúgy megkapták a TwistPort csatlakozást.
Az újszerű RF Elements termékek minden fejben kérdéseket vethetnek fel, ezt megoldandó, a gyártó és az AccessPoint csapata közös szervezésű parnernapot hirdet 2014 december 4.-ére, mely Budapesten lesz megtartva.
Regisztráció EZEN a linken keresztül!