Témakörök

SIAE Microelettronica gyárlátogatás

0 0
2016.09.30. 00:00

Látogatás egy nagy múltú gyártónál.

siae_header

Újabb gyártót látogatott meg az AccessPoint csapata. Ezúttal az olasz licenszelt mikrohullámú berendezéseiről híres SIAE Microelettronica fejlesztési központját, gyártóüzemét és laborjait jártuk be, közelebbről megismerve ezzel a 64 évvel ezelőtt alapított céget.

Érkezésünk reggelén először regisztráltak minket, ezzel is szemléltetve a szigorú ház szabályok egyes biztonsági elemeit, majd kisvártatva egy tárgyalóban találtuk magunkat. Rövid idő elteltével három olasz úriember lépett be. A SIAE Microelettronica  kereskedelmi igazgatója, kiemelt kapcsolatokért felelős vezetője és egy európai regionális kereskedő.

Rövid ismerkedés után egy érdekes prezentációt kaptunk, ezáltal néhány izgalmas, a SIAE-vel kapcsolatos sarok pontot ismerhettünk meg. Ilyenek voltak például a cég méretét és a piacon elfoglalt pozícióját demonstráló számok. Megtudtuk, hogy világviszonylatban 1500 alkalmazottat foglalkoztatnak, legnagyobb részüket Olaszországban. Ügyfeleik között tudhatják a Vodafone-t, a Telefonicát, a Telenort és természetesen a Telecom Italia Mobile-t. Ez az impozáns referencia lista a negyedik helyre repítette a globális versenyben az olaszokat. Megdöbbenéssel konstatáltuk, ez a méret mit jelen a gyakorlatban: átlagosan 10.000db rádiót gyártanak havonta! Később fény derült arra is, hogy miért fókuszálnak a mobil társaságok mellett a WISP szegmensre is feltűnően. Az ok egyszerű: Gyártási kapacitásaik közel 30%-a vándorol alternatív telekommunikációs cégekhez.

alfoplusA bevezető után bemutatták a SIAE hardvereken futó SM-OS névre keresztelt operációs rendszert. Ennek egyik közvetlen előnye, hogy amint lefejlesztenek egy funkciót, az azonnal az összes hardveren elérhetővé válik, de könnyebbséget okoz az a tény is, hogy elég egy felhasználói felületet megtanulni, és máris a teljes SIAE portfóliót konfigurálhatjuk, legyen szó AlfoPlus-ról, AlfoPlus2-ről vagy akár a AlfoPlus80HD-ről! Ne felejtsük el, hogy minden kültéri egység magába foglal egy komplett Layer2-es switchet is, melyek egységes WEB-es vagy CLI-n keresztül történő programozásának jelentősége annál nagyobb, minél több SIAE linket implementálunk hálózatunkba!

Az előadás utolsó fázisánál végre elértünk a rádiókhoz. Rávilágítottak arra, hogy az AccessPoint által jelenleg legnagyobb számban eladott AlfoPlus volt az első 1024QAM modulációra képes Full-Outdoor rendszerű megoldás a világon, és rövidesen érkezik belőle a magyar szolgáltatók számára talán legfontosabb, 24GHz-es változat! A jelenlegi zászlóshajó, az AlfoPlus2 is megmutatta magát, mely dual-modemes, wide-band, XPIC és maximum 4096QAM modulációra képes kialakításának köszönhetően akár 2,34Gbit (L1) átviteli képességét is kamatoztathatják a felhasználók. Végül, de nem utolsó sorban elbüszkélkedtek az AlfoPlus80HD-vel, mely 100%-ban a SIAE Microelettronica házon belüli fejlesztése a rádió dizájntól kezdve a multi-Gigabit wideband modemen át az utolsó „szögig”.

Ezek után már csak a NSM5 provisioning rendszerükről esett néhány szó, és kezdetét vehette a valós gyárlátogatás. Első idegenvezetőnk, aki valójában a PCB és rádió gyártás folyamataiért felel, végigvezetett minket az összes folyamaton, bemutatta hol, hogyan, milyen részegység készül. Azonnal feltűnt, hogy 90%-ban nők dolgoznak az üzemben. Ennek oka abban keresendő, hogy a nők kitartóbban tudnak koncentrálni precíz munkavégzést megkövetelő feladatokra.  Kiderült, hogy nemrég telepítették vissza ezt a gyártást Kínából Olaszországba. A kínai gyártás ugyan olcsóbb volt, de semmiképp sem gazdaságosabb, amennyiben a hibaarányt is vizsgálták. Korábban a gyártási selejt mértéke egyes esetekben  elérhette a 25%-ot, de ezt sikeresen leszorították 0,05% körüli értékekre.  A következő teremben már sajnos nem fotózhattunk, de elmondhatjuk, bemutatták a gépeket, amelyek egyesével minden apró alkotóelemet letesztelnek, mielőtt azokból más gépek alkatrészeket készítenek. Mindez már egy olyan tiszta teremben zajlik, ahol minden dolgozó (a látogatók is) kizárólag speciális védőöltözetben tartózkodhat, amely megakadályozza, hogy akár csak egy hajszál is szennyezze a gyártó környezetet.siae_alfo80

A második állomás a próba üzem volt egy másik csarnokban, ahol szemrevételezhettük a tesztelés folyamatait. Bemutattak egy szimpatikus szakembernek, aki szintén végigvezetett minket a itteni munkafolyamatokon. Láttunk egy berendezést (1.kép) amit a 80GHz-es AlfoPlus rádiók mérésére használnak, ezt minden reggel újra kell kalibrálni. Szerencsénk volt AlfoPlus2-esek számára kialakított „kínpadokat” (2.kép)is szemrevételezni, amit csak úgy hagyhatnak el az alanyok, ha minden rádiós paramétert kifogástalanul teljesítenek. Továbbá láttuk azokat a hőkamrákat, amelyekben rendre szúrópróba szerűen kiválasztott kültéri egységeken teljes terhelés mellett háromlépcsős (-30, +25, +55C) stressz teszteket végeznek oda-vissza több alkalommal. (3.kép) Végül pedig szembesültünk a gyártási volumennel, amikor megpillantottunk a kocsikra pakolt rádiókat (4.kép).

Az utunk utolsó fázisában körbevezettek a fejlesztési laboratóriumban is, ahol szintén nem állt módunkban fényképezni, de többek között láthattunk működés közben egy 18GHz-es AlfoPlus2 linket 2x112MHz-es raszteren, XPIC-ben (mindkét modem azonos frekvencián, de külön polaritáson) 4096QAM modulációt elérve demózva a 2Gbit feletti kapacitást!

A képeket a gyártó kérésének megfelelően eltávolítottuk!

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.