Témakörök

RF Elements Carrier Class termékcsalád

0 0
2016.04.07. 00:00

Az RF Elements Carrier Class prémium antennái és kiegészítői rövidesen rendelhetővé válnak...

StationBoxCC_2A MikroTik és Ubiquiti kiegészítőiről valamint kreatív öteleteiről híres Szlovák székhelyű RF Elements új termékcsaládot vezet be rövidesen. Az új szektor, panel és parabola antennákban, felfogató konzolokban, kültéri házakban a műanyagot fémre cserélik, melynek áldásos hatását nem kell ecsetelnünk. A prémium kategóriát ezentúl a Carrier Class jelzővel illetik termékportfóliójukban.

A Carrier Class Sector már ismerős lehet, mert külsőre teljesen megegyezik a már korábban bemutatott ePMP szektorral. Ugyanis a Cambium Networks kevéért fejlesztették ki ezt az antennát, kifejezetten az ePMP termékvonalra optimalizálva. Eltérést abban tapasztalhatunk, hogy kicsit nagyobb nyereségű antennát fognak piacra dobni, mivel ezen változat esetében nem kellett a GPS synch pontossága szempontjából kritikus, kiemelkedően jó előre-hátra viszony érdekében elveszteni pár dBi-t. Előkészítése miatt illeszthető rá UBNT és MikroTik bázis megoldás egyaránt. Egyedülálló újítás az oldalt elhelyezkedő 2x3 horony, amelyek a nyílásszögön kívülről jövő rádiófrekvenciás jelek elnyelésére hivatottak. Tervezett megjelenés: 2014 tavasz-nyár.

A Carrier Class StationBox S koncepciója sem tér el a a korábbi StationBox S-től, azaz a MikroTik RouterBoard-okat, UBNT és RF Elements antennára applikálhatjuk segítségével. A különbség itt is az anyagválasztásban rejlik, a fémből készült ház minden bizonnyal nagy segítséget nyújt a hátulról jövő zavarok elnyelésében. (Támogatott boardok: RB91x, RB71x és RB41x) Tervezett megjelenés: 2014 tavasz-nyár.

StationBoxXLCCA Carrier Class StationBox XL prototípusát is láthattuk már tavaly a zágrábi MUM, vagy a tihanyi miniMUM alkalmával. A beépíthető panel 2,4GHz-en 14dBi, 5GHz-en 19dBi nyereséggel, vastag fémből készült hátlapja pedig magas fokú védelemmel kecsegtet mind a hátulról és oldalról jövő zavarással szemben is. A pontos hangolást a műanyag változatról ismert gömbcsuklós felfogatás garantálja. (Támogatott boardok: RB91x és RB71x) Tervezett megjelenés: 2014 tavasz-nyár.



A MikroTik felhasználói tábor legnagyobb érdeklődését kiváltó termék egyértelműen a Carrier Class UltraDish 380 Dual lehet. Segítségével igen jó NanoBridge kategóriájú eszközt kaphatunk MikroTik alapokon, amire eddig nem volt példa, főleg nem ilyen minőség, anyaghasználat és design mellett. Nyereségét is pont 22dBi-ben állapították meg, ami összecseng a kissebbik NanoBridge-ével. Első körben csak 5GHz-re hangolt fejjel, cserébe a megjelenés után azonnal két változatban lesz elérhető. Az egyik az ismert UBNT felfogatási metódust implementálja, így az összes Rocket-tel kompatibilis, kiegészítő használata esetén a BaseBox-okkal is, míg a másik egy komplett fém házat kap a hátuljára amibe RB91x és RB71x RouterBoard-ok kerülhetnek. A későbbikeben tartozékként számíthatunk az antennával kompatibilis radomra és palásttal ellátott radomra is, amibe az ígéretek szerint rádiófrekvenciás zavarokat elnyelő anyag is kerül. Ennek az előkészítését megtalálhatjuk a parabola hátoldalának peremén.

UltraDish

RockShieldUtolsóként, de nem utolsó sorban a RockShield névre hallgató kiegészítő fém borításról teszünk említést. A fém pajzs tökéletesen passzol a Rocketre, amit készre szerelve azonnal a megszokott módon illeszthetünk adott szektor, omni vagy parabola antenna hátuljára. Az RocketM2 és RocketM5 kompatibilis fém házból minta példányt is kaptunk, amit azonnal ki is próbálhattunk a SzivárványNet, azaz Halász László jóvoltából. A mérést antenna nélkül végezte, hogy az antennánról érkező jeleket ne érzékelhesse a fém borításban elhelyezkedő eszköz. Egész egyszerűen scannelt egyet a kiegészítő nélkül, majd scannelt egyet a RockShilddel. A lenti eredményekből jól látható az, hogy az eredetileg befogott öt bázisállomás jeléből csak kettő maradt, és a 14-es csatornán lévő AP-t 10dBm-el gyengébben látta a védelem alkalmazása után. A 76-os csatornán azért nem látunk változást, mert az azt használó bázis állomás pont az teszteszköz RPSMA csatlakozójával nézett szembe.

RockShieldTest






Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.