Témakörök

OkosOtthon Labor - Homey - 2. rész

0 0
2020.12.14. 08:34

A Smart Home technológiával, valamint az okosotthonok világával foglalkozó havi rendszerességgel megjelenő videósorozatunk első részében betekintést nyerhettetek az AccessPoint Kft. által forgalmazott márkák kínálatába és megismerhettétek a rendkívül sokoldalú Homey okosotthon központot. A mai epizódban a fókusz a Homey-n marad viszont már részletesebben bemutatjuk főbb képességeit és a benne rejlő lehetőségeket.

A Homey központ sokoldalúságát bizonyítja, hogy számtalan Smart Home gyártó eszközével kompatibilis. A teljesség igénye nélkül megemlíthetünk néhány Z-Wave-es gyártót, mint például: Fibaro, Zipato, Aeotec, Filio stb. A támogatott Zigbee gyártók sora is hosszúra nyúlik: Philips Hue, Innr, Ikea, Osram, Aqara stb. A Homey-val együttműködő platformok listája is bőséges: Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, IFTT, MQTT. A felsorolás még messze nem ért véget. A teljes listát legyen az bármilyen alkalmazás vagy eszköz megtaláljátok a gyártó honlapján: https://homey.app/en-us/talks-with-homey/

A szoftver flexibilitásának köszönhetően egy adott automatizációt többféle módon, de ugyanolyan eredményesen programozhatunk le az eszközön. Használhatunk akár saját beépített addonokat vagy egyéb forrásból származó kiegészítőket is egyaránt.

A központ kezel TAG-eket. Ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy a rá felcsatlakoztatott eszközök által közölt adatokat értelmezve és logikai műveletekre átültetve használhatjuk fel és készíthetünk belőle különböző automatizmusokat, akár matematikai műveletek bevonásával is.

A rendszer képes kezelni változókat is melyek lehetnek szövegesek, numerikusak, valamint igen-nem állapotúak. A változók használatáról a gyártó több videót is készített mely nagyon jó alapot ad ahhoz, hogy ha valaki szeretne jobban elmélyedni az eszköz programozásába.

A klasszikus Smart Home parancsok IF, AND, WHEN a Homey flow-nak hívja. Ezen parancsok közbeiktatásával építhetjük fel lépésről lépésre az előre definiált automatizmusainkat. Ugyanitt a zónatámogatás sem maradhat ki a palettából. Segítségével otthonunkat különböző részekre bonthatjuk melyeknek később az automatizmusok fejlesztésében lesz nagy szerepük. A felhasználóbarát logikának és GUI-nak köszönhetően akár bonyolultabb automatizmusokat is könnyedén leprogramozhatunk akár mobilkészülékről is. Új kiegészítő hozzáadásakor se kell bonyolult dolgokra gondolnunk. A hálózaton megjelenő új eszköz érzékelésekor automatikusan értesítést küld a rendszer, hogy talált egy kompatibilis, de még hozzá nem adott kiegészítőt. Z-Wave, valamint Zigbee eszköz esetén pontos step-by-step útmutatóval segít minket a Homey. Az útmutató közreműködésével könnyedén megtudhatjuk azt, hogy az adott eszközt miként lehet pairing módba állítani, hogy az képes legyen csatlakozni a központunkra.

Megközelítőleg havi 300 forintért igénybe vehetünk egy olyan backup szolgáltatást, amelynek segítségével minden párosításunkat és leprogramozott flow-t napi rendszerességgel lement a rendszer így, ha az adott eszközzel bármilyen probléma történik könnyedén visszaállíthatjuk.

Az Insights funkcióval minden a rendszerhez kapcsolt kiegészítő által mért értéket könnyedén és átláthatóan megtekinthetjük és elemezhetjük. Az energy fülön pedig lehetőségünk van otthonunk energiafogyasztásáról egy átfogóbb képet kapni.

Ha telepítőként felkeltette az érdeklődésedet a Homey okosotthon központ akkor ne habozz! Regisztálj az accesspoint.hu-ra és tekints meg kínálatunkat, valamint amennyiben szükséged van rá keresd technikus kollégáinkat, akik minden megtesznek annak érdekében, hogy segíteni tudjanak neked.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Ez a blogbejegyzés csak belépve kommentelhető!

Még nincs egy hozzászólás sem.