Témakörök

MikroTik - Hírek, Újdonságok 22. hét

0 0
2016.10.16. 00:00

Előrejelzések a MikroTik háza tájáról.

MikrotikArticleHeader

A márciusi MUM-on számtalan új belépővel és termékfrissítéssel ismerkedhettünk meg. Ezen eszközök többségét már a Q1-re ígérte a gyártó, azonban akkor a Q1-es megjelenésről beszélni kissé megkésett volt. Így meglepődés nélkül konstatáltuk a tényt, hogy kivétel nélkül szinte minden eszköz a Q2 folyamán kerül a polcokra. Lássuk, hogy az előrejelzések miként váltak, válnak valósággá.

A wAP ac elődjéhez hasonlóan elsődlegesen otthoni felhasználásra szánt kültéri access point megoldás. Az első generációhoz képest azonban történt néhány előrelépés, hiszen itt már gigás ethernet port áll rendelkezésre valamint a 802.11ac szabvány gondoskodik arról, hogy nagyobb átviteli sebesség mellet kommunikáljon a csatlakozó kliensekkel.

Elérhetőség: Június közepétől

wap_ac

Az összetevőinek beszerzési problémái miatt az R52Hn kivezetésre került és a helyét a nagyobb kimenő teljesítménnyel (26dBm) bíró R52HnD vette át. Első ránézésre az egy dBm-es különbség nem számottevő, azonban ha összehasonlítjuk a különböző modulációknál mért tx és rx értékeket  jóval kecsegtetőbb eredményeket kaphatunk. A nagy múlttal büszkélkedhető R52-es család új tagja elérhető webáruházunkban és folyamatos raktárkészletre számíthatnak partnereink.

Elérhetőség: Raktáron.
r52hnd

A népszerű kültéri megoldásnak számító Groove52 szintén megkapta a maga ac-s lapkáját. Úgy mint az elődök, két verzióban is elérhető lesz, az alap Level3-as licensszel, míg az “A” jelölésű Level4-gyel. A második típus természetesen megörökölte a mellékelt omni antennát is, amellyel azonnal alkalmassá is válik egy access point kialakítására.

Elérhetőség: Június közepén

groove_52

Most pedig következzen a talán legjobban várt gyöngyszem az LHG5, amely mind formatervezésében mind pedig belső kialakításban számos újdonságot hozott. Az integrált duplex grid antenna 24,5 dBi-s nyereséggel bír, amely elég jó értéknek mondható ebben a kategóriában. Néhány szóban a borítás mögött megbúvó hardverről: 600 MHz-s processzor valamint 64 MB RAM illetve 16MB Flash tárhely biztosítja a rádió zavartalan működését.
A lettek kisebb szállítási nehézségekkel küzdenek az LHG-t illetően, de úgy tűnik, már látszik a fény az alagút végén és reményeink szerint június végén ismét elérhetővé válik webáruházunkban. Addig pedig arra buzdítjuk vásárlóinkat, hogy foglalják le a szükséges mennyiségeket, hogy biztosan hozzájuthassanak az UBNT LiteBeam családjának kihívójához.

lhg5

Egyébiránt szükséges megemlíteni azt is, hogy a MikroTik gyorsan reagálva megalkotta az LHG-val kompatibilis quickmount Pro rögzítőelemet melynek segítségével még könnyebben és precízebben rögzíthető az LHG.

QMP_lhg

A hardveres bővítések után néhány szóban érdemes szót ejtenünk a szoftveres frissítésekről is, hiszen a 6.29-es RouterOS óta elérhetővé vált a FastTrack opció a tűzfalszabályokon belül. Rendkívül impozáns fejlesztésnek minősül, hiszen ez által számos folyamat/csomag kerülhet rögtön továbbításra anélkül, hogy bármilyen tűzfalszabály ellenőrzésen át kellene esnie és ezzel feleslegesen erőforrást lekötnie. Ennek hozadékaként pedig a sebesség signifikánsan megnőhet. Egy, a gyártó által mutatott példával szemléltetnénk az előtte-utána állapotot.

Fasttrack_res

Zárszóként pedig megemlítenénk, hogy a  MikroTik marketing gépezete ugyan alacsony fordulatszámon üzemel, de ígéretes fejlődést mutat, hiszen egyre gyakrabban találunk olyan tartalmakat, amelyek a sales vonalat hivatottak erősíteni. Jelen esetben egy összehasonító grafikonnal készültek, amely a gyártó kínálatában jelenleg elérhető integrált antennás eszközök kapacitását hasonlítja össze.



Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.