Témakörök

mFi mPower - Kipróbáltuk

0 0
2016.02.10. 00:00

Előre leszögeznénk, jelen teszt nem mindenre kiterjedő, csak otthoni felhasználásból eredő ismeretekről szól...

ubiquiti_mpower_eu_4Előre leszögeznénk, jelen teszt nem mindenre kiterjedő, csak amolyan otthoni felhasználásból eredő ismeretekről szól.

A Ubiquiti ismert arról, hogy rendszeresen új területre merészkedik. Nem történt ez másképp az épületautomatizálás vagy a mostanában divatos "intelligens otthon" termékekkel sem. A szokásos recept szerint a tetszetős termékdesignt az alacsony árakkal és széleskörű funkciókkal fűszerezték. Így jött létre az mFi termékvonal, amely kiterjed az intelligens konnektorok mellett többek között mozgásérzékelőkre, hőmérséklet szenzorokra, nyitásérzékelőkre is.

A kezelőfelületet nem kell feltétlenül saját számítógépre telepíteni, ingyenesen rendelkezésre áll Cloud lehetőség. Ez az előbbit teljes mértékben kiváltó megoldás. Mi is ezzel hajtottuk végre a kis tesztünket.

Első lépésben a csomagból elővéve és a hálózati áramforráshoz csatlakoztatva az mPower egy WiFi AP-ként működik. Fel kell csatlakoznunk rá és kezdődhetnek az alapbeállítások, melyek abból állnak, hogy megadjuk a hálózati elosztónknak az otthoni WiFi hozzáférési adatainkat és a már előre létrehozott mFi Cloud fiókunk hozzáférési adatait. Az eszköz kommunikál velünk a hosszúkás LED fényforrásával. Különböző színek, különböző villogtatásával adja tudtunkra aktuális állapotát. Miután felcsatlakozott hálózatunkra, az UniFi felhasználóknak ismerősen csengő "adoptációt" kell elvégeznünk. Ehhez be kell jelentkeznünk a mfi.ubnt.com -ra, és kezdődhet a konfigurálás. Feltölthetjük az adott épület alaprajzát, elhelyezhetjük ezen a különböző adoptált mFi készülékeket és különböző szabályokat alaíthatunk ki. (Pl: Este 8 után ha adott szenzor mozgást érzékel, kapcsoljon be az mPower 2-es aljzata és ezzel táplája meg a rákötött fényforrást)

A tesztelt mPower folymatosan naplózza a felhőbe az aljzatok fogyasztását, a hálózati feszültség ingadozásait. Megadhatjuk neki az áramszolgáltatónk árszabását ami után csinos táblázatokból tájékozódhatunk, hogy az egyes eszközeinket milyen költségek mellett üzemeltetjük. Akár a Balaton partjáról az okostelefonunk segítségével megfoszthatjuk az áramtól, a bekapcsolva felejtett fogyasztót.

Íme pár screen shot:


mfiSS1

mfiSS2


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.