Továbbra is arra vagyunk kíváncsiak, hogy a fővároshoz képest milyen sávszélességet lehet elérni egy vidéki gyengébb lefedettséggel rendelkező helyszínen. A terep ismerős lehet sokak számára hiszen most is a főváros és ugyanaz a balatonszemesi nyaraló adott otthon tesztjeinknek.
Jelenlegi tesztünkhöz is az Extranet virtuális mobilszolgáltató biztosította a SIM kártyákat, aki rendkívül rugalmas előfizetési konstrukciókat kínál a Telenor hálózatán. Ezúton köszönjük a segítségüket.
Az M2M 4G-t elsődlegesen ipari adatgyűjtésre, valamint távmenedzsmentre fejlesztették ki. Ennek okán megfelel az iparban használatos szabványoknak és alapkövetelményeknek. A teljesség igénye nélkül például a por és elektrosztatikai védelemnek, valamint a kiterjesztett üzemi hőmérséklettartományoknak. A csomag tartozéka routeren felül 2db 5dBi nyereségű LTE antenna. Ezen kívül opcionális kiegészítő a routerhez tartozó DIN szerelőkészlet. Az M2M 4G-t 1db 100Mbps-os RJ45-ös aljzattal, 1db micro usb porttal, 1db microSD és 1db SIM kártya foglalattal látták el. Az M2M 4G tömegesen frissíthető, konfigurálható, monitorozható valamint OTA frissíthető.
A budapesti referencia teszt során az alábbi eredmények születtek:
Letöltés – 32 Mbps
Feltöltés – 6,8 Mbps
Ping idő - 38ms
A balatonszemesi nyaralóban az eszközt megfelelően beállítva az alábbi mérési eredményeket kaptunk:
Letöltés – 11,4 Mbps
Feltöltés – 3,7 Mbps
Ping - 50ms
Ezután megismételtük a mérést, de most nem a gyári LTE antennákat, hanem az 5dBi nyereségű mANT LTE 5o külső LTE antennát használtuk.
A balatonszemesi nyaralóban a mANT LTE 5o külső LTE antennát használva a következő mérési eredményeket kaptunk:
Letöltés – 28,4 Mbps
Feltöltés – 9,2 Mbps
Ping - 44 ms
Ha szeretnétek többet megtudni az M2M 4G-ről vagy bármely más ipari routerről akkor írjátok meg nekünk kommentben vagy email elérhetőségeink valamelyikén.