Ugyan a LigoWave RapidFire bemutatása óta igen rövid idő telt el, de a gyártó rögtön egy szimpatikus promócióval próbálja bevezetni az új nagyágyút a köztudatba. Az akció nagy érdeklődést keltett, hiszen a RapidFire igen impozáns eredményeket produkált a laboratóriumi tesztek során. Ám rend szerint ez a valós körülményektől messze van, így talán érthető, hogy néhányan az adatlapoknak nem feltétlenül hisznek és inkább megvárnak egy meggyőző esettanulmányt, és a valós körülmények között mért értékekből szűrnék le a tanulságot. Ezért a ZNET Telekommal kölcsönösen együttműködve igyekeztünk minél hamarabb egy átfogó adatokkal rendelkező, valós viszonyokat tükröző esettanulmányt elkészíteni. A RapidFire link pontosan 19,16 km távolságot fog át, tökéletes rálátással. Tegyük hozzá, hogy a terület és az évszak adta negatív tényezőkkel már számolnunk kell, a pára és a ködös idő mindenképp próbára tették az eszközöket a teszt során. Antennák tekintetében mindkét ponton 120 cm átmérőjű (Refurbished) Grante HPA-k teljesítenek szolgálatot, csatornaszélesség tekintetében pedig mindenhol 80MHz-en járattuk a rádiókat egy kivétellel. A MikroTik routeren keresztül mért szimulációk azt mutatják, hogy a távolság függvényében is normál 1500-as csomagméretekkel operálva egy irányba akár 514Mbps adatátvitelt produkáltak UDP protokollon keresztül. Nyilvánvalóan a csomagvesztés veszélye miatt nem csak az UDP-n mért adatok lehetnek relevánsak a külső szemlélő számára. Épp ezért következő ábránknál TCP protokollon keresztüli forgalmazást próbáltunk, méghozzá a legnehezebb feladat elé állítottuk a litván párost. Egy szálon mértünk, az eredmény már szerényebb mint a fenti, de a körülmények ellenére még mindig 100Mbps-t átvitelt eredményezett! A harmadik próba szintén az UDP protokol által született meg, viszont itt már jóval kisebb csomagokkal terhelve a RapidFire-t. A csomagszám jelentősen megnövekedett, de ennek ellenére a GUI szerint csak 22-25%-os terhelést kapott a processzor. A mérés eredménye pedig: 50.3 Mbps lett. Elvégeztük a tesztet 40 és 80MHz-es raszter mérettel is, de a kapacitás nem változott. Elsőre elég alacsonynak tűnhet, ám ha a közel húsz kilométeres átlövést is belekalkuláljuk akkor már nem is olyan rossz eredmény. A negyedik tesztet azért végeztük, mert meglepett minket a kis csomagok ellenére jelentkező alacsony CPU terhelés. Ezért megkerestük azt a csomagméretet, amelyen a lehető legmagasabb kihasználtságot mutatta az 1,2GHz-es központi számoló egység. A Marvell Armadát maximum 80-90%-ig tudtuk kiterhelni, erre a 768 byte-os csomagméret bizonyult a leginkább alkalmasnak. Nagy általánosságban elmodható, hogy ehhez hasonló terhelési együtthatókkal számolhatunk egy internet, valamint VOIP szolgáltatást lebonyolító hálózatban. Az egy percig tartó stresszteszt során Le és Fel irányban átlagosan 240Mbps-t mérhettünk egyidőben, azaz összesen 500Mbit kapacitással számolhatunk így is.
Jelerősség vonatkozásában nyilvánvaló, hogy a megbízható Grante HPA-k jól teljesítik a rájuk bízott feladatot, de így is szép eredménynek mondható, hiszen a local és a remote oldali adatok is kedvezőek. Összességében elmondhatjuk, hogy az első magyarországi végleges firmwarrel létrehozott éles teszt során a RapidFire tette a dolgát és megbízhatóan működött, reméljük a hosszútávú tapasztalatok is olyan meggyőzőek lesznek mint az utóbbi egy hét alatt összegyűjtöttek.
Tisztelt Ügyfeleink!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy az AccessPoint Kft. 2016 Január 11-től új főhadiszállására költözik. A költözéssel kapcsolatos részletekről és nyitvatartásunkról folyamatosan tájékozódhatnak weboldalunkon illetve kollégáinktól.
Nyitvatartás : December 23-ig
Zárva: 2015 december 24 - 2016 január 9-ig (leltározás és költözés)
Nyitás: 2016 január 11-én
Rendeléseiket a zárvatartás ideje alatt is fogadjuk. A rendelések feldolgozása a beérkezés sorrendjében történik. Januárban ezáltal a megrendelt termékek teljesítésében kisebb csúszások várhatóak.