Témakörök

LigoWave RapidFire

0 0
2016.09.02. 00:00

Megérkezett a LigoWave PTP széria zászlóshajója.

LigoWaveArticleHeader

Hosszú - hosszú idő után végre elérkezett a pillanat amikor hivatalosan bejelenthetjük az új LigoWave PTP széria zászlóshajóját. Több mint másfél éves csúszás után november 30-án útjára bocsájtották a LigoWave PTP RapidFire-t.

rapidfire



Több pletyka és találgatás után most lehull a lepel a végleges konfigról.

Rögtön két típus került bemutatásra. Az integrált változatot egy kettős polarizálású 23 dbi-s (2x2 MIMO) nyereséggel működő antennával hozták közelebbi kapcsolatba, míg az N aljzattal ellátott egység pedig szabad kezet ad a hosszabb (10km+) összeköttetések tervezéséhez.

A belső értékek a legfontosabbak, és ez a RapidFire-nél sincs másképp. Adatátviteli sebesség tekintetében 256QAM moduláció mellett elérhető maximum 700 Mbps-ről beszélhetünk, a rádió pedig maximum 31 dbm-s kimenő teljesítménnyel operál. A legfontosabb sarokszámok után lássuk a specialitásokat.
A W-Jet V protokoll bevezetésével igyekeztek a tervezők újat hozni a wireless szürkülő világába. A szoftveres jóság több tekintetben erősíti a litván titánt. Csökkenti az interferenciának való kitettséget nagy távolságú linkek esetén, legjobb esetben akár 2-4 ms-ra csökkenthető a válaszidő.

rapidfire_rotation_1

Telepítés szempontjából is hasznos kiegészítéssel találkozhatunk az új jövevényeken. Az integrált verzió üzembehelyezésénél lehetőségünk van linkünket 45 fokos szögben elforgatni (X-Polar), ennek segítségével zajos környezetben megtalálhatjuk a legideálisabb pontot, ahol legtöbbet hozhatjuk ki konfigurációnkból. A vízállóság és időtállóság is nagy figyelmet kapott. A GORE membrán technológia hozzásegít ahhoz, hogy berendezésünk teljes mértékben vízállóvá válljon, illetve az esetleges belső páralecsapódások ellen is védelmet nyújt. A technológiát eddig leginkább az orvosi célokra szánt műszereken használták de a jövőben valószínűleg egyre többet találkozhatunk majd ezzel a megoldással. Az alumínium burkolat pedig időtállóságát tekintve talán a legjobb választás hiszen itt nem kell a korrodálódás miatt aggódnunk. A fent említett kettőssel sikerült az IP 67-es védettségi értéket megszerezni a RapidFire-nek. Ezen felül pedig tovább fejlődött az integrált villámvédelem, amellyel nagy mértékben emelték a üzembiztonságot.
A visszejelző LED indikátorok egy kisebb fejlesztésen estek át. A jel erősség visszaigazolására szolgáló LED visszajelző 1dBm-es lépésekben segít mintket abban, hogy a legoptimlálisabb beállítást elérhessük installáláskor.

Magáról a “vasról” érdemes pár szót ejtenünk. Már a korábbi pletykákban is szó esett a 1.2 GHz Marvel Armada processzorról amely a RapidFire matematikai zsenije. Az előzetes tájékoztatások szerint akár 200,000 csomag továbbítására képes másodpercenként. Két gigabites porton gondoskodhatunk a linkünk betáplálásáról illetve 802.3 at/af szabvány támogatásával a PoE passthrough adta lehetőségekkel is élhetünk.


rapid_hw


A 2,4 GHz rádió használata menedzsment célokra egyre gyakoribb. Úgy tűnik a gyártók felismerték azt, hogy a mindennapi karbantartás és rendszerfelügyeletet jóval egyszerűbb ha nem kell az adott eszközökhöz direkt kábeles kapcsolattal csatlakozni hanem egy külön erre a célra dedikált rádióval áthidalják ezt a problémát, sok-sok létrafokot megspórolva ezzel a technikai személyzetnek. A LigoWave is követte a trendet és a RapidFire-be beépítette a maga 2,4-es menedzsment kártyáját.
Az átdolgozott reszponzív felülettel rendelkező OS minden lehetőséget magad a felhasználók számára, hogy a lehető legkönnyebben elvégezzék a szükséges méréseket és kezdő lépéseket akármilyen eszközről is tennénk ezt. Ebben segítségünkre van a link beállítás szerkesztő amely lépésről lépésre végigvezet az alapvető funkciókon. A beállításokat elegendő a vezérlő eszközön végrehajtanunk majd ezek után automatikusan átvezetésre kerülhetnek a másik végponti eszközre, vagy akár mindkét véget egy felületről konfigurálhatjuk. A spektrum analizátor is implementálásra került, ez már-már alap elvárás, segítségével feltérképezhetjük az adott területen használatban lévő frekvenciákat és valós képet kaphatunk az adott helyszín szennyezettségéről.

Az idei Wispaloosán  már bemutatkozott a RapidFire az amerikai közönség előtt. Itt minden évben számos kategóriában versenyeztetnek meg az hasonló termékeket.

wispa_award

2015-ben a LigoWave nyert a “Spectral Efficiency with 80 MHz Channel Bandwidth” kategóriában, és meg kell valljuk a 8.9 bit/Hz-es spektrum hatékonyságról még nem hallottunk ilyen árazású termék esetén. Ugyanis a RapidFire annak ellenére, hogy minden tekintetben túlteljesíti az elődöt, a korábbi sláger Unity árszínvonalán kerül piacra!

Néhány gyártói esettanulmánnyal is találkozhattunk amelyekkel egyértelműen az eszköz erősségét igyekeznek szemléltetni. Lent példaként bemutatjuk a Vilniusnál működő 10 km-es integrált antennás link részleteit, melyet még a termékfejlesztés stádiumában építettek a LigoWave szakamberei. Ez jól demonstrálja a RapidFireben rejlő lehetőségeket.


vilnius_study

vilnius_study_table

vilnius_study_pics

Rövidesen egy belföldi közepes távolságot (20km+) áthidaló esettanulmányt is bemutatunk, további külföldi szolgáltatói hálózatban mért eredményeket is közzé teszünk.









A költözési munkálatok végeztével az AccessPoint birtokba vette új főhadiszállását. Január 11-től ismét várjuk ügyfeleinket a megszokott nyitvatartással. Elérhetőségeink változatlanok maradtak, így hétfőn reggel 9 órától bármilyen kérdés esetén forduljanak kiemelt kapcsolattartójukhoz, vagy hívják központi számunkat.


A zárvatartás ideje alatt beérkezett rendelések feldolgozása  beérkezési  sorrendben történik, ezáltal a megrendelt termékek teljesítésében kisebb csúszások várhatóak.

Címünk: 1116 Budapest, Vegyész utca 17-25. Dan Üzleti Park 3/A épület


sematic_map















Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.