Témakörök

LigoWave Infinity, újdonságok

0 0
2016.09.27. 00:00

Bővül az Infinity termékcsalád

LigoWaveArticleHeader

Egy rég nem látott ismerős tért vissza a színpadra. A litván LigoWave tavaly decemberi RapidFire bejelentés óta nem adott hírt magáról. Ahhoz, hogy szakszerűen vezessük fel mostani újdonságainkat, egy kis visszatekintésre lesz szükségünk. 2015 júliusában megjelent az Infinity termékcsalád, amely nem titkolt célja volt, hogy az UBNT UniFi szériájával vegye fel a kesztyűt. Az előnyei között szerepelt a két éves garancia, valamint az árbeli különbség. Most pedig tovább bővül az Infinity sorozat két új eszközzel.

A két termék között rendkívül nagy hasonlóságot fedezhetünk fel, mégis egy lényeges különbséggel kell számolni az adatlap részletes tanulmányozása során.

NFT_1nweb

Az NFT 1N egy beltéri hozzáférési pont, mely elsődlegesen kissebb irodák kiszolgálására valamint alacsonyabb létszámú rendezvények vezeték nélküli lefedésére alkalmas.
Külső dizájnban egyértelmű előrelépést vélünk felfedezni. A lekerekített élek és a visszafogott, de mégis mutatós hatszög alapú méhsejt felszín egy érző grafikus szívet takar a fejlesztési osztályon. A hátoldalon pedig látható, hogy többféle rögzítési technikát kínál a termék.  Kétség nem fér hozzá, lévén beltéri megoldásról van szó, nem árt, ha az AP megjelenése nem ösztönzi rögtön arra a rendszerintegrátort, hogy az álmennyezet fölé rejtse el.

mount

A külsőségek után lássuk a belső értékeket is. Egy IEEE802.11 b/g/n szabvánnyal ellátott, 2x2-es MiMo technológiát felvonultató wireless kártya gondoskodik a megfelelő átvitelről. Ismerős a recept, pontosan megegyezik az első generációs UniFi képességeivel, az árazás is pont ezt a szintet fogja képviselni (~60$). A 20 illetve 40 MHz-s csatornaszélességen sugárzó eszköz 28 dBm-es  maximum kimenő teljesítményre képes, az integrált antennák nyeresége pedig 3 dBi. A specifikáció szerint ezzel a setuppal 100 méteres sugarú körben biztosít lefedettséget. Bár tegyük hozzá, ehhez optimális beltéri viszonyok is szükségesek!

Portok tekintetében összesen 3 darab 100 Mbites RJ45 áll rendelkezésünkre. Az első LAN csatlakozáson keresztül lehetőségünk van passzív (12-24V) PoE-n keresztüli megtáplálásra. Ehhez a ponthoz érve szükséges elmondanunk, hogy áramellátás tekintetében fedezhető fel az egyetlen különbség az NFT 1N illetve az NFT 1N AF között. Az AF jelöléssel ellátott variánst lehetőségünk van a szabvány PoE switchekről (802.3af) is megtáplálni. Viszont fontos tudnivaló, hogy PoE csak az NFT 1N-hez jár! Ezzel a márkát jobban ismerők fel is fedezhették, hogy a Deliberant Button egyenesági leszármazottaival van dolgunk.

ports

Szoftver fronton itt is az Infinity OS által kínált lehetőségekkel kell számolnunk, 128 maximális klienssel illetve 8 SSID-val birkózik meg. Jó hír, hogy a szoftver elérhető Windows, Linux környezetben is! A HTML5-nek köszönhetően optimális megjelenést kínál kijelző mérettől függetlenül. A kontrolleren felül  itt is kapunk egy komplett menedzsment szoftvert (WNMS) is, amelyen keresztül teljes konfigurációt végezhetünk hálózatunkon.


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.