2016.12.02. 00:00
Bemutatkoznak a LigoWave új ac-s Infinity modelljei
2015 júliusában indította útjára a LigoWave az Infinity névre keresztelt szériáját. A terméknek egy teljesen nyilvánvaló célja volt, hogy az UBNT UniFi családdal felvegye a versenyt. Az előnyei között szerepel a két éves garancia, valamint az árbeli különbség. Most második alkalommal bővül a repertoár immár három új ac-s eszközzel kiegészülve.Kezdjük beszámolónkat rögtön az első modellel mely az NFT család harmadik generációja.Az 802.11ac szabványt támogató modell külsőre teljes mértékben egyezést mutat a korábbi NFT 1N-el, melyet korábbi hírlevelünkben már górcső alá vettünk. A lekerekített élek és a hatszög alakú méhselytes felszíni kialakítás mindenképpen mutatós kiegészítője lehet a szobának/irodának. Méreteit tekintve rendkívül karcsú és kompakt hardvernek mondható, hiszen mindösszesen 153 mm x 147 mm x 29 mm-es kiterjedéssel bír, amellyel picit kompaktabb mint a legkisebb UniFi ac LITE.
A külcsíny után térjünk át a belbecsre. A Dual bandes, 27 dBm-es kimenő teljesítménnyel valamint 2x2-es MiMo technológiával ellátott access pointot 4 db egyenként 3 dBi-s antennával vértezték fel, melyek együttes közreműködésével a gyártó szerint akár 1.167 Gbps adatátviteli sebességre képes. Portok tekintetében három darab gigabites RJ-45-ös Ethernet áll rendelkezésünkre, az egyes ethernet porton keresztül a 802.3af/at szabványnak köszönhetően pedig akár PoE segítségével is megtáplálhatjuk.Rögzítés tekintetében is széles a lehetőségek tárháza, falra, oszlopra, illetve mennyezetre is rögzíthetjük Infinitynket.Az NFT 2ac után következzen a nagyobb testvér amit leginkább az UniFi ac Pro-hoz tudnánk hasonlítani és nagy valószínűséggel a litván gyártó is ezt a szegmenst célozta meg vele nem titkoltan. Az NFT 3ac képességei minden tekintetben felülmúlják az NFT 2ac-t. A rádió kimenő teljesítményét 29 dBm-re növelték és 6 db 5 dBi-s nyereséggel megáldott antennát csatoltak rá. Ehhez jön még hozzá a 3x3 MiMo technológia, így több mint 1.750 Gbps-os adatátviteli sebességet kínál.
Az NFT 3ac emellett büszkélkedhet biztosági és RF menedzsment lehetőséggel, melyről egyelőre szűkszavúan nyilatkozik a LigoWave. A leírások szerint például lehetőségünk nyílik a háttérben történő real-time spektrum analízisre anélkül, hogy ez befolyásolná az üzemet.A PoE-n keresztüli meghajtásra természetesen itt is lehetőségünk van, azonban érdekes módon a csúcsmodell 3ac csak egy LAN porttal rendelkezik, a 2ac 3 darabjával szemben.Végezetül pedig szeretnénk bemutatni mai beszámolónk harmadik szereplőjét az NFT 2ac outdoort, ami az első kültérre szánt Infinity megoldásként vonul be a történelembe. Teljesítményében leginkább a két korábbi modell ötvözete, a maga 29 dBm-es kimenő teljesítményével valamint 2x2-es MiMo-val. Antennák csatlakoztatása a 4 db N konnektoron keresztül lehetséges. A PoE-n keresztüli megtáplálásra valamint az uplink biztosítására itt is csak egy gigás port áll rendelkezésre.A rádió mellé a gyártó biztosít egy 48 V-os túlfeszültségvédelemmel ellátott 802.af PoE tápfeladót, valamint egy rögzítő készletet is aminek segítségével könnyedén rögzíthetjük az NFT 2ac outdoort.Összegzésképpen íme egy táblázat, mely tartalmazza az összes eddig megjelent modell főbb paramétereit:Kíváncsian várjuk az első modellek beérkezését és arra kérjük partnereinket, hogy amennyiben felkeltette érdeklődésüsket az új Infinity széria, jelentkezzenek kollégáinknál és próbálják ki az új jövevényeket..