A Média Platform és az Internet Hungary után visszatérünk a régi kerékvágásba és ismét jelentkezünk heti wireless híreinkkel.
Kezdjük is heti összefoglalónkat.
A cseh Racom megtörve hallgatását, néhány apró csinosítással tért vissza szoftveres vonalon. Az első bejelentés egy új RAy firmware amely a 2.1.12.0-as verziószámra hallgat és többek között orvosolja az újabb böngészőkben tapasztalt biztonsági hibaüzeneteket. Illetve egy erősebb és biztonságosabb titkosítási protokoll bevezetésére is sorkerült. A további újításokról illetve javításokról bővebb információt a gyári release noteban találnak.
Szoftveres vonalon folytatjuk beszámolónkat, viszont egy új platformra evezünk. A Racom fejlesztői követve a trendeket elkészítették első link tervezésre alkalmas mobil applikációjukat. Az applikáció, megadott frekvencia és távolság adatok alapján képes megállapítani, hogy a tervezett link működőképes lesz-e az adott környezetben. Jelenleg csak Android változatban érhető el a Google Play Áruházból.
A Cambium Networks legnépszerűbb multipontos terméke is egy felfrissített és számos ponton javított szoftvert kapott.
A 2.5-ös verzióban több újdonság is bevezetésre került, köztük a már várva várt 2,5ms –es TDD osztások. Az új lehetőségnek köszönhetően az ePMP rádiók TDD módban gyorsabb válaszidőket produkálnak, és lehetőség van PMP 100-as eszközökkel való együttműködésre is!
A másik lényeges változás, hogy immár nem csak kliens, hanem AP módban is támogatott a 802.11-es AccessPoint funkció is, így egy meglévő hálózat lecserélése zökkenőmentesen megoldható. Ennek következtében a teljes átállás után a régi 802.11-es kommunikációt felválthatja a TDD-s rendszer, mellyel jobb csatornakihasználtság érhető el a hagyományos rendszerekhez képest.
Természetesen a felsoroltakon kívül számos újdonság található az 2.5-ös verzióban, a kisebb nagyobb hibajavításokon kívül jó néhány új funkció is bevezetésre került, mint például az UPnP támogatás.
A szoftveres irányról letérve elérkeztünk egy hardver debütáláshoz is.
A MikroTik bemutatta az RB750UP utódját a hEX PoE lite-ot amely vas tekintetében egy erősebb 650 MHz-s processzort kapott valamint a RAM méretét is megduplázták így ez az érték 64MB-ra nőtt. A hEX PoE lite hasonlóan elődjéhez a 2-5 portig rendelkezik PoE passthrough lehetőséggel, és itt már portonként akár 1A feszültség is továbbadható viszont azt vegyük figyelembe, hogy a négy porton összesen 2A továbbítása lehetséges. Pozitívumként említhető az is, hogy az ár tekintetében nem történt növekedés. Az új modell érkezésével együtt a MikroTik beszünteti az RB750UP gyártását és a termék kivezetésre kerül.