A lett SAF Tehnika márkanév ma már egyet jelent a megbízhatósággal és a stabilitással, amely a telekommunikációs szférában egy rendkívül fontos szempont. Ehhez hozzáadódik még az 5 év garancia is, ami egy igen jól csengő fogalom, ha technikai eszközökről beszélünk. Ritkán jelentkeznek hírlevelekkel, viszont úgy tűnik, hogy egy kis fénysugár jelent meg az éjszakában. A SAF egy rövid hírösszefoglalóval mutatkozott be a napokban.
Kezdjünk is hozzá a hírmorzsák felcsipegetéséhez.
Az első falat egy frissítés az Integra és Integra S családhoz.
Az eddigi 1024 QAM modulációs rátán gyúrtak a SAF mérnökei és ezt az értéket számszakilag sikerült feltornázniuk 2048-ra. Az utolsó 1024-es modulációra képes Integrák napjainkban gördülnek le a gyártószalagról. A frissített hardverrel és szoftverrel rendelkező verziók gyártása pedig hamarosan elkezdődik. Az első új konfigurációval ellátott eszközök a gyártói ígéretek alapján októberre várhatóak. Azt pedig, hogy a megnövekedett értékek mennyire lesznek valós befolyással a sebességre az a tesztek során elválik. Az viszont dicséretes, hogy a SAF a már meglévő eszközei supportját se hagyja magára és folyamatos fejlesztéseket eszközöl a régebbi termékcsaládjain is.
A következő újdonság pedig egy teszter eszköz fejlesztés. A már ismert spektrum analizátor mellé megérkezett egy SG Compact névre hallgató jelgenerátor is, amely 6 - 38 GHz-es frekvenciasávon képes üzemelni. Az eszköz megjelenésével lehetségessé vált, hogy line of sight (LOS) módban üzemelő linkjeinket tesztelhessük installálásukat megelőzően.
Néhány hír érkezett a LigoWave háza tájáról is.
Leginkább a szoftveres oldalon történtek fejlesztések, amelyek részben új felhasználást tesznek lehetővé, illetve egy már régóta aggasztó probléma úgy tűnik hamarosan javításra kerül. Talán még mindenki emlékszik az iPoll 2 és az iPoll1 között kialakult családon belüli viszályra. Kicsit szaladjunk is vissza a hiba alfájához. A kezdetekben iPoll protokollt futtató APC széria nem volt kompatibilis az iPoll2-őt futtató DLB szériával. A LigoWave ezért kiadott egy software update-et, amely arra lett volna hivatott, hogy biztosítsa a két rendszer közötti átjárást, azonban némi homok kerülhetett a gépezetbe és a probléma a kompatibilitást ígérő FW megléte ellenére is megmararadt. A gyártó beismerte hibáját és a felhasználók türelmét kérte. Úgy tűnik, a türelem lassan új firmware-t terem, a LigoWave-el történt egyeztetések során megtudtuk, hogy az új szoftver egy-két héten belül várható. A legfrissebb megjelenésekről a gyártó oldalán is tájékozódhatnak. A FW publikálását követően pedig szívesen várjuk tapasztalataikat illetve észrevételeket az új verzióval kapcsolatban.
Az új Infinity HotSpot termékcsalád is megkapta a maga frissítését. A v7.52-es névre hallgató verzió megjelenéssel számos kisebb foltozás mellett egy nagyobb volumenű újítás is teret nyert, amely a DLB szériát is érinti. Amennyiben a fent említett szoftverrel frissítjük DLB eszközeinket, lehetőségünk nyílik arra, hogy akár kültéri hotspottá alakítsuk az eddig “fixed wireless”-re hivatott termékeket. Azaz egy kültéri Infinity hozzáférési pontot kaphatunk. Viszont azt tudni illik, hogy a módosítással néhány specifikumot elveszítünk, pédául az iPoll2 támogatást.