A hűsítő záporokkal együtt a MikroTik hírei is megérkeztek a Kárpát-medencébe.Mutatjuk is, hogy milyen szelek fújnak a lett gyártó háza táján.
Az első ciklonnal érkező termék nem más mint a wAP (wall accesspoint) amelyet ha elsődlegesen felhasználás terén kellene osztályoznunk, akkor az otthoni kültéri kategória lenne számára a legoptimálisabb.
A MikroTik úgy tűnik egyre jobban törekszik arra, hogy az “ipari” kialakítású és felhasználású termékek után az otthoni hálózatokba is becsatlakozzon. Ennek az első árulkodó jele, hogy a szóban forgó wAP két színösszeállításban lesz kapható (fekete/fehér), ezzel elősegítve filagóriánk tökéletes vizuális élményét. Tegyük hozzá, hogy azért nem vitték túlzásba a külső designra fordított időt, hiszen első ránézésre rögtön az FTC konverter jut eszünkbe de az új irány előszele érzékelhető. Kültéri eszközről lévén szó fontos pár szóban megemlítenünk, hogy felszerelés szempontjából milyen képességekkel ruházták fel a berendezést.
A hátlap kialakításánál rögtön megfigyelhetjük, hogy a LAN-t közvetlen bevezethetjük illetve a falból átvezethetjük az eszközbe. Ennek hozadékaként a kábelcsatornázásoktól megkímélhetjük magunkat. Az áramellátás kapcsán is fellélegezhetünk hiszen a mellékelt POE-n keresztül is megtáplálhatjuk hozzáférési pontunkat.
A műveletek elvégzésére hivatott vas egy 650 MHz-s proci illetve a vele kitartóan együtt dolgozó 64 MB RAM. Rádió tekintetében egy integrált 2,4 GHz-es, 802.11b/g/n szabványokkal megbirkózó modul és egy 360 fokban sugárzó antenna párost tudhat magáénak.
Az árról egyenlőre annyit tudunk, hogy az ismert mikró accesspoint, az mAP 2n árfekvésében lesz elérhető.
A piknik után betérve a nappaliba egy beltéri AP-val találhatjuk szembe magunkat amely szintén az új irányvonalat képviseli design terén, így jobban illeszkedhet otthonunkba. A már ismert hAP lite kapott egy új köntöst ami valljuk be nem áll rosszul neki. Ezzel együtt pedig itt kell közölnünk azt is, hogy az első szériás hAP verzió kifutó termékké vált és csillaga leáldozott a gyártószalagok egén. A belső értékek mit sem változtak. Ugyanaz a 650MHz CPU dolgozik benne mint az első szériába és a 32 MB RAM memória is változatlanul megmaradt.
Mutatjuk az átalakulást:
További termékekről is érdemes szót ejteni. Elsőként a desktop kivitelű Cloud Router Switch 226-24G-2S+IN-től kell elbúcsúznunk. A továbbiakban csak a rackbe szerelhető verzió lesz elérhető a MikroTik kínálatában.
A másik szóban forgó eszköz pedig a RB750GL amely szintén az életútjának végére jutott és az ifjú hEX széria veszi át a helyét, amely teljesítményben jócskán felülmúlja elődjét hiszen a régi 400 Mhz processzor helyett már egy 720MHz-s szilícium lélek dolgozik.