Témakörök

Frekvenciás zavarokat elnyelő anyag - teszt!

0 0
2016.04.03. 00:00

Lehet szó új összeköttetésről, vagy már meglévőről, alkalmazásával jobb jelszint, jel-zaj viszony és CCQ érhető el!

HPAabsorberA kültéri vezeték-nélküli pont-multipont alapú hálózatok robbanásszerű elterjedésének egyik hozadéka, a rádiófrekvenciás spektrum egyre nagyobb telítettsége. A technológia sajátosságaiból fakadóan ugyanazon az adattovábbító közegen osztozik valamennyi hálózatüzemeltető, legyen szó WISP, biztonságtechnikai, vagy egyéb privát felhasználásra épített rendszerről.

Egy nagyobb méretű város, belső kerületeiben összehozni egy stabil linket, vagy meglévő bázisállomást bővíteni manapság olyan, mint a szerencsejáték. Vagy bejön, vagy nem. A legtöbb esetben csak egy helyszíni mérés adhat támpontot, a tervezett link megvalósíthatóságával kapcsolatban. Sok esetben azonban már az előzetes mérés is valamennyi csatornán teljes telítettséget mutat.

A rádiós zaJirousAbsorbervarás kiküszöbölésére több gyártó (Jirous, Maxlink) portfóliójában megtalálhatóak, a fém palásttal és radommal  szerelt parabola antennák, valamint az utólag, kliens illetve bázis eszközökre felszerelhető árnyékoló burkolatok (RFArmour). Ezen megoldásokról általánosságban elmondható, hogy a probléma egyik felét oldják csak meg. A kívülről érkező zavarok nagyját megszűrik, azonban az árnyékoló burkolaton belüli, a rádiós szórt jelet nem képesek kezelni. Erre csak a frekvencia elnyelő szivacs alkalmas. A szakma etalonként tekint a Grante HPA antennáira, melyek már régóta ilyen felépítéssel készülnek. (1-es ábra)

Természetesen bármely fémpalásttal szerelt antenna átviteli jellemzőit javíthatjuk az utólagos beszereléssel. (2-es ábra) A kék színű rádiófrekvenciás zavarokat elnyelő anyag természetesen már megvásárolható az AccessPoint webshopban. Partnereink segítségével elvégeztünk néhány összehasonlító tesztet, mely tesztek egyértelműen bizonyították a termék létjogosultságát. Valamennyien javuló CCQ és SNR értékeket tapasztaltak, melyek egyértelműen a linkek stabilitásának és rendelkezésre állásának növekedését eredményezi.

Ezúton is köszönjük Czifra Zsoltnak (BorsodWeb Kft.) és Tamás Gyulának (Optimum Networks Kft.) a tesztelésben nyújtott segítséget. A teszt eredményeit a lenti képek segítségével ismerhetik meg. Az Optimum Networks tesztjén jól látható, hogy 5dB-el javult a jel-zaj viszony, a 90/95%-os CCQ 100%-os lett és a nullás chain-en több mint 10dB-el javult a jelszint.



AbsorberFoamTest

AbsorberFoam


Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.