Témakörök

Deliberant vs. LigoWave

0 0
2016.08.02. 00:00

A közelmúltban tanúi lehettünk egy vállalaton belüli fúziónak.

LigoWaveArticleHeader


A közelmúltban tanúi lehettünk egy vállalaton belüli fúziónak. A litván székhelyű WiliBox UAB, a LigoWave és Deliberant eszközök gyártója úgy határozott, hogy a két márkanév termékeit egyesíti. A két márka külön-külön is meghatározó szerepet tölt be a wireless piacon, de egyesülve még nagyobb potenciállal bírhatnak. A LigoWave hamar az Ubiquiti babérjaira törhet ha az árak tekintetében továbbra is kedvezőbb feltételeket teremt konkurenseivel szemben, és megőrzi kimagasló garanciális feltételeit és jó RMA statisztikáit.

fusion

A fúziós folyamat részeként a Ralink alapú Deliberant APC széria fokozatosandlb-right_1 kivezetésre kerül, a helyét az új Atheros architektúrájú LigoWave DLB széria veszi át. Akik az APC termékvonalat ismerik, nem fognak nagyon meglepődni a DLB variánsait látva. Minden korábbi kivitel megfelelője megtalálható vagy megtalálható lesz a kínálatban (A DLB Propeller is jön!). A változatlan külső ellenére az integrált antennákon csiszoltak némileg, mert rendre 2dBi-t növekedtek a nyereségek. Egyedül egy újdonság jelent meg, a szappantartó formájú DLB-15. Ez is mint megtudtuk elsősorban a kínai piacra szánt termék volt, de mivel az árát (és kialakítását) tekintve a Propeller alá lett pozicionálva,  az európai disztriknek is megakadt rajta a szemük és beemelték a forgalmazott termékek táborába.  A gyártó nem csak az eszközökön, de a szoftveren is jelentős fejlesztéseket végzett beleértve, az iPoll protokollt, így bevezetésre került az új, fejlettebb iPoll 2.


Egy kis történelmi visszatekintés:

ipoll2Icon_200Az APC széria a kezdetektől saját protokoll kiegészítéssel rendelkezett, amely az iPoll névre hallgat. Ez az algoritmus optimalizálja az adatátvitelt, így a 802.11n sztenderd WiFi-hez képest magasabb adatátvitelt, több csomagot (APC 2GHz: 30K, APC 5GHz: 50K, DLB: 80K) átvitelét és stabilabb késleltetést képes biztosítani PtP és PtMP felhasználás esetén. Ezen felül PtMP módban megoldja azt a klasszikus problémát, amikor a legrosszabb vételi jelszinttel és modulációval rendelkező kliens lecsökkenti a bázis kapacitást, mert kevesebb időt allokál ezekre, míg többet a jobb körülmények között működő társaira, ezzel összességében növekszik a kapacitás. A teljesség igénye nélkül, számos feature mellett tartalmaz még vízfelület felett átívelő adatátvitel esetére optimalizációt is. A LigoWave DLB termékei is ezen a szoftveren alapuló továbbfejlesztett firmware-vel kezdték meg működésüket, de a protokoll neve immár iPoll2!


Azonban itt közbeszólt a technika ördöge. A kezdetekben az iPoll protokollt futtató APC széria nem volt kompatibilis az iPoll2-őt futtató DLB szériával. Később kiadták a két rendszer közötti átjárást biztosító 7-es firmware-t, ami iPoll2 kompatibilissé teszi a korábbi APC hardvereket. Sajnos a probléma jelenleg az, hogy ez nem működik stabilan, még nem küszöböltek ki minden hibát, így a felfelé kompatibilitás egyenlőre várat magára.



A LigoWave természetesen nem hagyja cserben az ügyeleit, ezért a régi Deliberant eszközökhöz meg fog érkezni a stabil verzió egy update formájában. A gyártó megkeresésünkre azt a választ adta, hogy a probléma számukra is ismert és mérnökeik illetve fejlesztőik proritásként kezelik a hibát és mindent megtesznek ennek minél hamarabbi elhárítására. A leghamarabbi javított, már mindkét eszközcsaláddal kompatibilis stabil firmware megjelenést szeptemberre datálták.

A frissen megjelenő release-ről tájékozódni tudnak a gyártó oldalán.


Kérjük a Deliberant és/vagy LigoWave eszközök kapcsán felmerülő problémákat jelezzék a support@accesspoint.hu email címen.

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Új hozzászólás
Még nincs egy hozzászólás sem.