Az állomások legkevesebb 44V-os határfeszültség mellett működnek zavartalanul, azonban ha a telepítéskor használt kábelezés rosszabb minőségű és az áthidalandó távolság is nagy akkor mire az áram elérne a rádióhoz veszít a feszültségből és ezáltal már nem éri el a minimális feszültségszintet ahhoz, hogy az eszköz működőképes legyen..
Ilyen jellegű telepítésekhez mindenképpen ajánlott a CAT.6A SFTP kábel használata mivel jóval nagyobb a keresztmetszete, ezáltal kisebb feszültségeséssel számolhatunk..A telepítések során a ZNET Telekom szakemberei rengeteg olyan kábellel találkoztak amelyeknél a telepítés után egy év se kellett ahhoz, hogy elhasználódjanak. Gyűrűs repedések keletkeztek a kábel felületén és ezáltal a víz is bejutott a kábelezésbe ami még nagyobb probéma, hogy a kábelezés az aktív eszközökbe is bevezeti az így keletkezett csapadékot.
A CAT.6A SFTP kábelnél ez a jelenség nem volt tapasztalható és valószínűleg nem is következik be mivel maga a kábel egy szilikonos zselé állagú anyaggal van kitöltve. Ha a külső borítás valamilyen behatás következtében mégis megsérülne akkor is a két köpeny közötti víztaszító anyag megvédi a nedvességtől a kábelt. A CAT.6A-s kábelek dupla árnyékolásnak köszönhetően továbbá nagyobb védelmet nyújtanak az elektromágneses térváltozás által indukált túlfeszültség ellen is, például a villámcsapás másodlagos hatása vagy más tranziens jelenségektől. A krimpelés során látszik az is, hogy a csatlakozó bilincse szorosan átöleli a kábel árnyékolását és ezáltal a közvetlen kontaktusnak köszönhetően jobban ellenál az esetleges behatásoknak.
A rádió oldalon a fent említett csatlakozás hivatott a védelemre az állomás másik oldalán pedig Krone csatlakozós patch panellel igyekeznek védekezni. Itt a kábel árnyékolása kivan fordítva a köpenyre és a köpenyt magát egy robosztus földeléssel ellátott bilincs szorítja a házhoz.
Iratkozzatok fel YouTube csatornánkra és értesüljetek elsőként videóinkról.