A ZNET-nél hamar felmerült az igény arra, hogy 5GHz-es szabad sávon olyan multipont megoldást használjanak, amely képes 100/100Mbps-es vonalakat kiadni párhuzamosan akár több ügyfél számára is.
A cnMedusa pont ezt az igényt elégíti ki azzal, hogy egyetlen egy csatornán egy bázis antennával, egy időben, egyszerre 7 stream-et tud kezelni oly módon, hogy ezek a teljes dedikált kapacitást megkapják nem pedig osztoznak rajta.
A bevezetés még az elején tart, kezdetekben 2db cnMedusa-n kezdődtek el a tesztek mára azonban újabb 12db lett letelepítve, leginkább nagyvárosokban a ZNET kiemelt szerepű bázisállomásaira.
Jelenleg még csak a 20MHz-es csatornaszélességen működő firmware van túl a beta állapoton, a végső szoftververzió kiadásakor viszont már 40MHz-es raszteren is képes lesz működni és ezáltal aggregált 250 Mbps-es kapacitást elérni streamenként.
A cnMedusa erejét a dedikált hardveres megoldások biztosítják ami egy magasabb szintű technológia mint amilyet egy N-es vagy ac-s szabványú rádió biztosíthat számunkra. Célhardver lévén jóval alacsonyabb késleltetéssel is számolhatunk és ennek következtében egy stabilan és jól működő internetszolgáltatást lehet rajta kiadni.
A rendszer legnagyobb előnye a MU-MiMo technológia, amelyet egy külön licensz megvásárlása esetén használhatunk. Szimpatikus hozzáállás az, hogy a rádió nélküle is tökéletesen használható ám amikor elérjük azt a kliensszámot amely már indokolja a funkció meglétét akkor egyszerűen és könnyen megsokszorozhatjuk a cnMedusa teljesítményét. A külső körülményektől függően a MU-MiMo bekapcsolása után akár 3-5-7-szeres kapacitást érhetünk el. Optimális esetben 7 csoportra szeparálva akár 200 ügyfél is felcsatlakoztatható a cnMedusára. A 7 csoport különbontását pedig úgy oldja meg a hardver, hogy egymást közt ne legyen áthallás és ezáltal zavar. Így nem túlzás kijelenteni, hogy akár Gbites forgalom is elérhető a rádión.
A technológia annyira egyedi jelen pillanatban, hogy nincs ennél innovatívabb rádió se Pont-Pont se pedig Pont-Multipont rendszerben, a cnMedusa már az LTE szintű hálózatok szintjén mozog.