A Mimosa márkájú eszközök új szereplőnek mondhatóak a wireless piacon. Első ránézésre egy alacsony kategóriás berendezésnek tűnik ám üzembe helyezése után erre igyekszik rácáfolni. A külső borítása műanyag és egyedül a szerelőkészlet az amely fém ötvözetből készült, cserébe pozitív tapasztalatnak bizonyult az, hogy a 2 colos csőre is könnyedén rögzítettük, valamint vertikális és horizontális irányban is egyszerűen pozícionálható volt.
Egy db Gbit-es PoE-s ETH porttal rendelkezik és emellé egy 48V-os, 1A-es 802.3at-s tápegységet kapunk a gyári csomagolásban.
A Mimosa B5-öt egy 25dBi nyereségű 40 cm-es integrált antennával vértezték fel. A rádió maximális kimenő teljesítménye 2 chain-es üzemmódban 30 dBm, 4 chain esetén pedig 27 dBm. A termék maga 3 rádióval rendelkezik. Az első egy 2,4 GHz-en üzemelő menedzsment Wi-Fi kártya illetve emellett 2db egyenként 80MHz-es csatornaszélességgel bíró 802.11AC chipset köré épülő 5GHz-es rádió is beépítésre került. A fair play jegyében a tesztek során csak egyszer 80MHz-n használtuk a B5-öt.
A szoftveres konfigurálása rendkívül egyszerű és letisztult. Egyedül ennek az eszköznek volt elérhető a GUI-ja mind etherneten mind wirelessen a teljes terhelés során.
Mérési eredmények:
iPerf-el TCP protokollon keresztül 10 szálon 335 Mbps eredményt sikerült elérni. A Mimosa B5-öt is ellátták egy beépített BW tesztel amelynek elindítása után egy irányba 355 valamint 314 Mbps-t, duplex mérés esetén pedig 357/260 Mbps-t tudtunk kisajtolni belőle.
Az Equicom Kft. által biztosított EXFO műszer által mért adatok pedig a következőek voltak:
- 68B-os csomagmérettel 134/134 Mbps
- 512B-os csomagmérettel 374/281 Mbps
- 1500B-os csomagmérettel 355/248 Mbps
Természetesen az EXFO val mért eredmények mind Duplex irányban értendőek.
Összefoglalásként elmondható, hogy B5 egy megbízható és gerinc összeköttetésekre ajánlott eszköznek bizonyult.
Következő epizódunkban a LigoWave RapidFire kerül a célkeresztbe.
Ha tetszett az epizód akkor iratkozzatok fel Youtube csatornánkra a hetente érkező tartalomért.