A LigoDLB 5-20AC legtöbb esetben kliensként kerül felhasználásra, azonban PTP kapcsolat kiépítésére is alkalmas. Külső kialakítását tekintve mind a burkolat mind pedig a konzol rész műanyagból készült. A LigoDLB 5-20AC-t egy db Gbit-es interfésszel látták el. A csomagban érkezik még egy 24V/1A-s PoE tápfeladó is a rádió mellé. A műanyag háznak és felfogatásnak köszönhetően az eszköz rendkívül könnyű, rögzítése is egyszerű azonban mi kisebb nehézségekbe ütköztünk mivel a horizontális és vertikális irányba történő pozicionálása nehézkesnek bizonyult, azonban a nagy nyílásszögű, (16°) 20dBi nyereséggel rendelkező integrált panel antennának köszönhetően így is megfelelően állítható irányba.
A beépített 802.11ac szabványú rádió kimenő teljesítménye 30dBm. Maximális moduláció mellett így -64dBm-es vételi érzékenységgel büszkélkedhet. Fontos megjegyezni, hogy a teszt során végig a LigoWave saját Ipoll 3-as protokollját használtuk. A teszt időszak alatt folyamatosan ingadozott az adatátviteli szint ezért csak megközelíteni tudtuk a maximális átviteli értéket.
Lássuk a teszteredményeket:
Az iPerf programmal TCP-n 10 szálon 179 Mbps-ot mértünk. Mint oly sok más gyártó terméke a LigoWave is rendelkezik saját beépített bandwidth tesztel.
Ezen keresztül a következő eredményeket értük el:
64B csomagméret mellett 30 Mbps-t, 512B csomagméretnél 139 Mbps-t, 1024B csomagméretnél 175 Mbps-t végezetül pedig 1600B csomagméretnél 268 Mbps-t.
Ezek után következett az Equicom Kft. által biztosított EXFO műszerrel végzett UDP mérés duplex irányba.
68B csomagméretnél 22/22 Mbps, 512B csomagméretnél 88/88 Mbps, 1500B csomagméretnél 98/96 Mbps-t tudtunk előcsalogatni a termékből.
Rendkívül pozitív volt számunkra, hogy a teszt során szinte minden terhelésnél szimmetrikus adatátvitelt sikerült biztosítanunk általa.
Jövő héten csütörtökön a Mimosa B5 bizonyíthatja rátermettségét.
Ha tetszett az epizód akkor iratkozzatok fel Youtube csatornánkra a hetente érkező tartalomért.