Fókuszban az okosotthonok egyik belépő tétele, az okosvilágítás, ezen belül is a LED szalagok. Típusok, méretezés, színek, vezérlés, teljesítmény, rögzíthetőség és még sok egyéb paraméter egy adásban.
Minisorozatunkban kísérletet teszünk közérthető, részletes, de mégsem túlzóan aprólékos módon bemutatni, hogyan is működik az a hatalmas kiterjedésű hálózat, amit a köznyelvben „Internet”-ként hivatkozunk. Mindezt úgy tesszük, hogy szem előtt tartjuk a téma okosotthon relevanciáját. A feldolgozásban segítségünkre van Balogh Attila a Facebook (Meta) Connectivitytől és Zsák Péter, az ország Okosotthon Guruja.
Jelen cikkünkben bemutatjuk nektek a nagy potenciállal rendelkező 2009-ben alapított Reolinket és szemezgetünk a gyártó termékkínálatából. A Reolink eszközei könnyen kezelhetőek és masszív felépítésűek, alkalmazásuk gördülékenyen és megbízhatóan működik. A napról napra ismertebb, a kezdetekben csak szoftver fejlesztőként működő Reolink, évről évre nagyobb szereplővé növi ki magát az IP kamerák piacán. A kínálatban az alsó és középkategóriájú eszközökön van a hangsúly, legyen szó NVR alapú és maximum 16 PoE képes kamerákból felépített megfigyelő rendszerről, vagy az otthoni igényeknek megfelelő SD kártyás, Google Home vagy Amazon Alexa kompatibilis megoldásokról.
Mai videónk fókuszában a MikroTik RouterOS áll. Természetesen most mindenkinek a közelmúltban megjelent, és nagy várakozásoknak örvendő RouterOS 7 ugrik be először. Azonban mi most először a 9 éve szolgálatot teljesítő RouterOS 6-tal fogunk foglalkozni. Átbeszéljük azt, hogy az évek alatt honnan, hová fejlődött ez a szoftver, milyen mérföldkövek voltak életútja során, és azt, hogy mit is várhatunk az új főverziótól. Az elemzésben segítségünkre van Meretei Balázs műszaki vezető kollégánk, aki pár hónapja immár az AccessPoint csapatát erősíti.
Homey percek sorozatunk mai epizódjában egy Innr színes izzón keresztül mutatjuk be nektek azt, hogy miként is lehet color loopot létrehozni majd finomhangolni a Homey okosotthon központ felületén keresztül.
Minisorozatunkban kísérletet teszünk közérthető, részletes, de mégsem túlzóan aprólékos módon bemutatni, hogyan is működik az a hatalmas kiterjedésű hálózat, amit a köznyelvben „Internet”-ként hivatkozunk. Mindezt úgy tesszük, hogy szem előtt tartjuk a téma okosotthon relevanciáját. A feldolgozásban segítségünkre van Balogh Attila a Facebook (Meta) Connectivitytől és Zsák Péter, az ország Okosotthon Guruja.
Mai videónkban visszatérő szakértőnkkel, Balogh Attilával közösen lerántjuk a leplet, majd a burkolatot is az RB5009UG+S+IN routerről. Elmondjuk nektek, hogy milyen képességekkel vértezte fel a MikroTik ezt az igen impozáns kapacitással bíró és nem mindennapi külsővel megáldott hardvert.
Fókuszban az okosotthonok egyik belépő tétele, az okosvilágítás, illetve az ehhez tartozó fényforrások. Miben különbözik az egyik okosizzó a másiktól? Hogyan kommunikálnak egymással, milyen protokollokat használnak működésük közben? Milyen funkciók érhetőek el, mikor okosizzókról beszélünk? Hány féle foglalatot különböztetünk meg? Mit mikor és mire érdemes használni. Sok sok információ, és nem kevesebb tapasztalat, mindez egy sorozat keretein belül.
Minisorozatunkban kísérletet teszünk közérthető, részletes, de mégsem túlzóan aprólékos módon bemutatni, hogyan is működik az a hatalmas kiterjedésű hálózat, amit a köznyelvben „Internet”-ként hivatkozunk. Mindezt úgy tesszük, hogy szem előtt tartjuk a téma okosotthon relevanciáját. A feldolgozásban segítségünkre van Balogh Attila a Facebook (Meta) Connectivitytől és Zsák Péter, az ország Okosotthon Guruja.
Hogyan alakult a 2021-es, második COVID év? Milyen folyamatok és hogyan befolyásolták az optikai és strukturált kábelek, kiegészítők, rackszekrények, tápellátás valamint a GPON hálózati berendezések forgalmát? A tavalyi számokból milyen következtetéseket vonhatunk le a 2022-es évre vonatkozóan? Minderre választ ad aktuális összefoglalónk.
Fókuszban továbbra is az okos világítás, azonban most kompakt irányba kanyarodunk, terítéken a lámpatestek. Formák, méretek, funkciók, általános és egyedi tulajdonságok. Megannyi információ és még több tapasztalat.
Vendégünk Zalai Gábor a Metrodom Kft. informatikai vezetője, akitől megtudjuk, hogy az eddig általuk átadott 3365 okosotthon milyen koncepció mentén szerveződik műszakilag? Mi volt az oka, hogy ingatlanfejlesztőként úgy döntöttek, náluk egy átadott lakás alapvető sajátossága az automatizált működés? Hogyan indultak el ezen az úton, és milyen állomásokon keresztül vezetett az út odáig, hogy a valaha általuk átadott ingatlanok ma már 86%-a smart home kategóriába esik?
A TP-Link Omada SDN felhőalapú menedzsment megoldásai továbbra is széleskörűen használható, felügyeleti és adminisztrációs lehetőségeket kínálnak internetszolgáltatók, vállalkozások, hotelek, iskolák és intézmények számára. Az Omada SDN rendszerről, 2022-es újdonságokról, valamint a benne rejlő lehetőségekről kaphattok bővebb tájékoztatást egy 3 alkalmas webinár sorozat keretein belül melynek végén akár 10% kedvezményhez is juthattok.
Hogyan alakult a 2021-es, második COVID év? Milyen folyamatok és hogyan befolyásolták a routerek, switchek, access pointok és fix telepítésű hálózati berendezések forgalmát? A tavalyi számokból milyen következtetéseket vonhatunk le a 2022-es évre vonatkozóan? Minderre választ ad aktuális összefoglalónk.
Homey percek sorozatunk aktuális epizódjában egy állítható színhőmérsékletű filament izzót adunk stúdiónk központjához, majd szokásunkhoz híven automatizáljuk frissen felvett eszközünket.
Mai adásunkban összeszedünk mindent, amit jelenleg a Thread hálózati protokollról tudunk. Általánosságban a technológiáról, az elmúlt időszak ide vonatkozó történéseiről, az érintett gyártókról és aktualitásaikról, valamint egy várható jövőbeli forgatókönyvről. Egyszóval egy átfogó helyzetkép következik, Zsák Péter Okosotthon Guru és a két műsorvezető előadásában.
Fókuszban az okosotthonok egyik belépő tétele, az okosvilágítás illetve az ehhez tartozó fényforrások. Miben különbözik az egyik okosizzó a másiktól? Hogyan kommunikálnak egymással, milyen protokollokat használnak működésük közben? Milyen funkciók érhetőek el, mikor okosizzókról beszélünk? Hány féle foglalatot különböztetünk meg? Mit mikor és mire érdemes használni. Sok sok információ, és nem kevesebb tapasztalat, mindez egy sorozat keretein belül.
Ha a Facebook ( META ) Connectivity feketeöves telekommunikációs szakembere azt találja mondani stúdiófelvétel közben, hogy a „Wi-Fi az egy rossz dolog” akkor arra érdemes odafigyelni! És a kiábrándulás még csak ezen a ponton kap gyertyalángra. Izgalomra azért még sincs ok, idővel eljön a vezetéknélküli megdicsőülés. Vendégünk Balogh Attila, akivel kíméletlenül kivesézzük a 802.11 szabványt.
Bennünket is utolért a világjárvány, mely óhatatlanul nyomot hagy műsorkészítésünk menetében. A kialakult helyzetről és az elkövetkezendő 6 hónapban várható epizódok témaválasztásáról szeretnénk információt megosztani nézőinkkel.
Homey percek sorozatunk első epizódjában egy gyakorlati példán keresztül szemléltetjük, milyen egyszerű a Homey központ management felületén egy okos izzó hozzáadása, illetve egy alap szintű automatizmus leprogramozása.
Az idős kort, mint fogalmat, az okosotthon felhasználás kapcsán két irányból is megközelítjük. Egyfelől kell-e, és ha igen, milyen módon alkalmazkodnia egy okosotthon rendszernek ahhoz a generációhoz, aki még a digitalizáció térhódítását megelőző időkből származik?! Másfelől pedig, a mai okosotthon rendszerek milyen módon forradalmasíthatják az idősgondozást?! Az ide vonatkozó elméleti és tetemes mennyiségű gyakorlati tapasztalatát Zsák Péter Okosotthon Guru ossza meg velünk.
A Cambium Networks az idei évet két WI-Fi 6-os promóciós csomaggal indítja. Az akció keretein belül kedvezményes áron juthattok hozzá 802.11ax-es acess pointokhoz (XV2, XV3), cnMatrix switchekhez valamint cnMaestro-X előfizetéshez március 31-ig. Kövessétek figyelemmel a részleteket és válasszátok ki a számotokra leginkább megfelelő csomagösszeállítást.
2022-vel okosotthon labor projektünk, a már jól ismert podcast sorozat formai korlátain túlnyúlva, képi tartalommal is jelentkezik. Termékek, tapasztalatok, tesztek, tippek, trükkök, mindez egy csatornán, heti rendszerességgel.
Jelen esettanulmányunk létrejöttének oka, hogy a ZNET Telekom hálózatában immáron több mint 10.000 Cambium eszköz teljesít szolgálatot. Az évek alatt szerzett tapasztalatokról, valamint arról, hogy miért használják nagy megelégedettséggel a gyártó számos termékcsaládját, a ZNET Telekom tulajdonosa, Zuber Gyula mesél nekünk.
Az ünnepek eljöttével mindennél aktuálisabb téma vendégeink és okosotthonunk közös nevezőre hozatala. A megszokott automatizmusaink borulnak, a háztartásunk átlagos létszáma változik, az újonnan érkező felhasználók tapasztalatai okosotthon vonatkozásban vegyesek. Ehhez mérten érdemes felkészülnünk a megváltozott körülményekre. Ehhez ad néhány tapasztalatból merített jótanácsot a két házigazda.
Folytatjuk múlt héten debütáló minisorozatunk második részével. Az első epizódban részletesen bemutattuk nektek a Terragraph rendszert és azt, hogy milyen lehetőségek rejlenek ebben a technológiában. A mai részben a hangsúly már teljes mértékben a Cambium Networks 60GHz-es (V-Band) Terragraph képességekkel is felvértezett 802.11ay alapú multipont termékcsaládjára, a cnWave-re kerül.
Vendégünk Kiss Zoltán “KZ”, az Euronics Műszaki Áruházlánc okosotthonokért is felelős beszerzője. Zoli segítségével betekintést nyújtunk a kifejezetten lakossági igényekre fókuszáló kereskedelmi hálózat smart home termékkínálatának közel 7 éves evolúciójába. Mikor és miért nyitottak a terület irányába? Mik voltak a korai tapasztalatok és mit mutat a piac 2021-ben? Milyen kifutása lehet a technológiáknak 5-10 éves távlatban? Mindenre választ adunk aktuális epizódunkban.
Hosszabb kihagyás után rögtön egy minisorozattal térünk vissza. Az elkövetkező két epizód során részletesen bemutatjuk nektek a Cambium Networks 60GHz-es (V-Band) multipont termékcsaládját a cnWave-et, amely több szálon is szorosan kapcsolódik a Facebook Connectivity által életrehívott Terragraph rendszerhez. Természetesen most is segítségünkre van visszatérő szakértőnk Balogh Attila (BAT) akinek bőven akad személyes tapasztalata a Terragraphról.
Családunk legkisebb tagjai velünk együtt élik mindennapjaikat otthonainkban. Hogyan hat rájuk egy automatizált környezet? Mi a tapasztalat, ha a legfrissebb generáció felcseperedésével párhuzamosan fejlesszük rendszereinket és mi várható akkor, ha már ebbe születnek bele? Milyen módon könnyíti meg életünket a technológia ebből a szemszögből vizsgálva a kérdést? Vannak-e kifejezetten gyermekbarát automatizmusok? Három édesapa, hat gyermek, három különböző háztartás és rengeteg tapasztalat. A téma kapcsán vendégünk a stúdióban Zsák Péter Okosotthon Guru.
Szezonális aktualitás a két Gergőtől. A fűtésrendszerek szabályozásának lehetőségei társas és családi házas környezetben. Az egyes gyártók és termékkínálatuk, a technológia adta lehetőségek és a megvalósult megoldások okosotthonnal történő összehangolása közel 60 percben.