Témakörök

AccessPoint WLOG #4 - UniFi AC MESH + MESH Pro teljesítményteszt

0 0
2017.06.26. 10:07

UniFi AC MESH teszt eredmények

WLOG sorozatunk legfrissebb adásában a legutóbbi alkalommal ismertetett UniFi AC MESH eszközök adatátviteli tulajdonságait és a MESH technológiában rejlő lehetőségeket vizsgáltuk meg közelebbről.



A tesztkörnyezetet cégünk telephelyén alakítottuk ki ahol három access pointot helyeztünk üzembe. Az első eszköz kábeles megtáplálása után a cél az volt, hogy a másik két UniFi MESH Pro már vezeték nélkül kapcsolódjon össze és alkosson egy MESH hálózatot. A távolság lineárisan kb 50 méter volt. A második eszköz egy ideiglenesen felállított állványon kapott helyet. Az elektromos betápot egy szivargyújtóba helyezett inverter biztosította.

A teszt első lépéseként szerettük volna lemérni, hogy rögtön az első AP-nál mennyi lesz a tényleges “tiszta” sávszélességünk. Ezek után pedig ugrópontonként is elvégeztük a szükséges méréseket, hogy valós képet kapjunk arról, hogy a plusz AP-k beiktatása után mennyivel csökken a sávszélesség illetve mennyivel nő meg az átlagos ping idő.

A mérésekhez egy 1x1-es MIMO 802.11AC-s wireless kártyával ellátott notebook állt rendelkezésünkre. Fontos megjegyeznünk, hogy ezért az eredmények nem az AP maximális teljesítményét szemléltetik.

Eredmények

Az első LAN-on megtáplált MESH-re csatlakozva 258 MBPS-t sikerült mérnünk, 1-2 ms-os ping idő mellett. Ezek után következett az első wireless uplinkes access point melynél a adatátvitel megközelítőleg 50%-al csökkent és így 140 MBPS hasznos sávszélesség állt rendelkezésre. A ping idők 2-3 ms körül mutatkoztak azonban amikor terhelés alatt is elvégeztük a méréseket már átlagosan 50-70 ms- közötti értékkel találkoztunk. A harmadik és egyben utolsó állomásra érve a sávszélesség 96 MBPS-re csökkent. A ping értékek 2-3 ms között voltak alap helyzetben, azonban a terhelés melletti mérésnél itt már kicsit feljebb csúsztak a 90-100 ms közötti magasságokba.

A teszt tanulságaként kijelenthetjük, hogy minden újabb ugrópont beiktatása után a teljesítmény 50%-os teljesítmény csökkenéssel jár.

Ha érdekesnek találjátok WLOG epizódjainkat úgy iratkozzatok fel Youtube csatornánkra!

Hozzászólás írása

Hozzászólások

Ez a blogbejegyzés csak belépve kommentelhető!

Még nincs egy hozzászólás sem.